MANŞETMOTOSİKLET

Yenilikçi tasarımlarıyla ‘Ryvid Anthem’

Kaliforniyalı üretici Ryvid firması tarafından çıkartılan, elektrikli motorsiklet pazarının yenilikçi tasarımlarıyla ve cazip fiyatıyla dikkat çeken modellerinden biri olan Anthem ön siparişlere açılarak resmi olarak piyasaya çıkıyor.

Ryvid Anthem, ön siparişte ABD’de 7.800 dolar gibi rakiplerden düşük bir fiyattan satışa sunulacak, aktarıldığı kadarıyla 2023’ün yazında satın alanlara gönderilmeye başlanacak. Bu motosikletin paslanmaz çelikten üretilen ana gövdesi sadece 5,4 kg ağırlığa sahip. Pil paketi, lastikler ve diğer parçalar ile beraber toplam ağırlığı 108 kg seviyesinde, sürücüsüne uyum sağlayabilecek yapıda tasarlanmış.

Motosikletin koltuk yüksekliği 76-86 cm arasında ayarlanabiliyor ve böylelikle sürücüler kendilerine en uygun sürüş pozisyonunu elde edebiliyor. Maksimum 181 kg taşıma kapasitesi açıklanan Ryvid Anthem, gidonunda 4,9 inç boyutu bulunan bir renkli LCD ekran taşıyor.

Motorsiklete teknik olarak baktığımız zaman arka tekere bağlı 10 HP gücü ve 72 Nm torku olan bir elektrik motoru bulunuyor ve 120 km/s hıza çıkabiliyor. Bu hız ile şehirlerarası yolculuklara da uygun olduğunu gösteriyor. Fren bölümü , önde 4 pistonlu kaliperli 310 mm disk frene ve 2 pistonlu kaliperli 240 mm arka frene sahip. Süspansiyon olarak önde 100 mm hareket mesafesine sahip ters çatal amortisör, arkada tamamen ayarlanabilir bir mono amortisör bulunuyor. Yaklaşık 29 kg ağırlığı bulunan 4,3 kWh pil paketiyle ekonomi modunda 120 km kadar menzil sürüş sağlıyor. Bu değer yüksek performans sunan “Sport” modunda 80 km‘ye kadar düşüyor.

Motosikletteki çıkarılabilir pil paketi 110V üzerinden altı saat, hızlı şarj ile (220V üzerinden) 3 saatte tamamen şarj edilebiliyor.

İlgili Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu