ARABAHABERLERMANŞET

Yeni Porsche 911 GT3 RS’in Görüntüleri İnternete Sızdı

Mevcut Porsche 911’in bugüne kadarki en hızlı versiyonu olan 18 Ağustos’ta tanıtılacak olana yeni GT3 RS lansmandan önce sokaklarda görüntülendi.

911 GT3 RS’in teknik özelliklerine gelirsek aracın yaklaşık 493 beygir güç üreteceği açıklandı. Her ne kadar Porsche bu tarzda bir söylemede bulunsa da şu anda RS olmayan versiyon 502 beygir güç ve 469 Nm tork üretebiliyor. Tahminlerimize göre araçta 4.0 litrelik bir motor bulunacak. Bu motor, gücü arka tekerleklere iletecek ve 7 ileri otomatik şanzımanla kombine edilecek. Araca dair detaylar tanıtımla birlikte ortaya çıkacak.

Porsche tarafından yayınlanan ilk tanıtım görselleri, aerodinamik konusundaki geliştirmeler için yapılan tasarım değişikliklerini gözler önüne seriyor. Bu konuda en dikkat çekici değişiklik ön kaportadaki hava kanallarının daha da genişletilmiş olması. Ayrıca arkadaki kanadın da aerodinamik konusunda yardımcı olacak şekilde ayarlanabilir olacağı tahmin ediliyor.

GT serisinin baş sorumlusu olan Andreas Preuninger, 911 GT3 RS’yi tasarlarken özellikle aerodinamik ve şase konusunda geliştirmeler yapmaya odaklandıklarını söylüyor. Preuninger’in bu açıklaması, aracın 4 litrelik flat-6 motorlarında çok bir değişiklik olmayacağını, daha çok diğer taraflara odaklanıldığını düşündürüyor.

İlgili Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu