FORMULA 1

Wolff: “Üçüncü ve dördüncü sıra bu yıl için harika bir sonuç”

Mercedes takım patronu Toto Wolff, sezonun ilk yarışında üçüncü ve dördüncü olmanın bu yıl için harika bir sonuç olduğunu söyledi.

2022 Bahreyn Grand Prix’sinde Mercedes pilotları Hamilton ve takım arkadaşı George Russell, önlerindeki Ferrari ve Red Bull’a yetişemedikleri için yarışı beşinci ve altıncı sırada tamamlamak üzereydiler.

Ancak Pierre Gasly’nin aracının alev almasıyla güvenlik aracı çıktı ve yarış devam ettiğinde, Max Verstappen ve Sergio Perez son turlarda araçlarında sorun yaşayarak yarış dışı kaldılar. Böylece Hamilton üçüncülüğe yükseldi.

Russell’ın da Hamilton’ın arkasında dördüncü olmasıyla birlikte Mercedes, yaşadığı sorunları henüz çözemediği için hasarı en aza indirgemiş oldu.

Mercedes takım patronu Toto Wolff, “Beklentileri nasıl yönettiğimizi görebilirsiniz. Eğer geçtiğimiz yıl üçüncü ve dördüncü olsaydık çok üzücü olurdu.”

“Ancak bu yıl Red Bull’lar ve bizden üstün olanlarla yarışıyoruz. Bence üçüncülük ve dördüncülük harika bir sonuç.”

“Yumuşak lastikler performans kaybetmeden önce, hız açısından neredeyse ön taraftaydık. Leclerc ile değil ama diğerleri ile mücadeledeydik. Ancak lastiklerdeki performans kaybı çok büyük.”

“Daha sonra farklı bir şey yapmamız gerekti ama sert lastiklere geçmek, işleri daha kötüye soktu. Her turda yavaştı, bu bize ders oldu.” dedi.

Bahreyn’deki ilk yarışta Mercedes motorlu araçların çoğunun gridin arkasında oldukları görüldü.

Wolff, motorlar sorulduğunda, “Sanırım kanat açısı fazlaydı, çok fazla sürüklenme vardı. Bu, şu anda yeterince parça olmaması yüzünden. Umarım buna çare bulabiliriz.”

“Bu, düzlüklerde yavaş olmamızın nedenlerinin sadece yarısını veya biraz daha fazlasını açıklıyor. Güç ünitesine ayrıntılı olarak bakmak gerekir.” cevabını verdi.

Wolff, Cidde’de gerçekleştirilecek ikinci yarıştan beklentileri hakkında, “Şu anda beşinci ve altıncı sıradayız ve takım olarak üçüncüyüz diye düşünüyorum. Kayıplarımızı gidermeye çalışıyoruz. Ancak bu bir günde olmayacak.” dedi

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Yapım Aşamasında

Tüm sistemimizi son teknoloji ile yeniliyoruz, çok yakın bir zamanda yeniden yayındayız!

Kısa Bir Mola...

This will close in 0 seconds