FORMULA 1

Wolff: “Mercedes, Silverstone kazasının ardından pişman olmadı”

Toto Wolff, Mercedes’in, Silverstone’da Max Verstappen ve Lewis Hamilton arasında yaşanan çarpışmanın ardından yaptıkları kutlamalar nedeniyle pişmanlık duymadığını açıkladı.

Hamilton, Silverstone yarışının ilk turunda Max Verstappen ile çarpıştı ve ağırlıklı olarak suçlu bulundu. İngiliz sürücüye 10 saniye zaman cezası verildi ve buna rağmen evindeki yarışta galibiyeti almayı başardı.

Çarpışma, Max Verstappen için 51 G kuvvetinde oldu ve aracı yüksek hızda bariyerlere çarptı. Daha sonra kırmızı bayrak çıkartıldı ve yarışa ara verildi. Bu sırada Red Bull pilotu kontrol için hastaneye götürüldü ve yarış onsuz devam etti.

Mercedes ve Hamilton, yarışı kazanmasının ardından hevesle kutlama yaptılar ve Red Bull tarafından, saygısızlık ve adaletsizlik olduğuna dair sert bir şekilde eleştirildiler.

Silverstone kazası hakkında konuşan Wolff, Mercedes’in durumu ele alma şekli yüzünden hiç kötü hissetmediğini söyledi.

Wolff, RacingNews365.com’dan alıntılanan haberde, “Bizim tarafımızda pek pişmanlık yoktu.”

“Çünkü Lewis, daha önce yer vermemesi gereken virajlarda sık sık yer vermişti.”

“Büyük bir kaza nedeniyle sarsıldığın için hastanede oturuyorsan, diğer takımın sürücüsü için yapılan kutlamayı anlayamazsın ama bu onun ev yarışıydı. Puan açısından bizim için çok büyük bir avantajdı. Max’ın da iyi olduğunu biliyorduk.” dedi.

Her ne kadar Silverstone kazası unutulmaz olsa da, ikili arasında yaşanan tek çarpışma bu değildi. Şampiyona adayları, İtalya ve Suudi Arabistan’da da kazalar yaptılar.

Sky Sport F1 muhabiri Natalie Pinkham, Silverstone hakkında, “Nasıl hissettiklerini ve birbirlerini sevmediklerini gerçekten anladığımız an buydu.” dedi.

Ted Kravitz de buna hem fikir oldu ve Verstappen’in soğukkanlı karakterinin kazada sarsıldığını söyledi.

Kravitz, “Yıl boyunca Max, ‘Umurumda değil. Her şey bana uyar, tamamen rahatım.’ izlenimi verdi ama bazen bu bozuldu ve maskesi düştü.”

“Silverstone, kılıçların çekildiği andı. Verstappen duvardaydı, puan alamadı ve büyük bir kazanın ardından hastaneye gitti. Hamilton ise yarışı kazandı. Red Bull, Lewis’in bunu yüzlerine vurduğunu düşündü ve gerçekten sinirleri bozuldu.” dedi.

İlgili Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu