ARABA

Volkswagen T-Cross ve Taigo Türkiye’de!

Volkswagen T-Cross ve Taigo, Türkiye’de satışa sunuldu. İşte yeni SUV modellerinin sunduğu özellikler ve fiyatları!

SUV’lara ilgi her geçen gün artarken Volkswagen, Touareg ve Tiguan modellerininin yanı sıra geçtiğimiz yıllarda T-Roc modelini de ülkemizde satışa sundu. SUV segmentinde kendini çok daha güçlü hale getirmek isteyen otomobil devi, yeni üyeleri Volkswagen T-Cross ve Taigo’yu Türkiye ile buluşturdu.

Dünya çapında bir SUV atılımı içerisinde giren markanın, B SUV segmentinde satışa sunacağı Yeni Taigo ve T-Cross modelleri Şubat ayının son haftasında bayilerde yerini almaya başlayacak.

Yeni Taigo: Volkswagen’in ilk SUV coupe modeli

Avrupa ile paralel zamanlamada Türkiye pazarına sunulan yeni Taigo, sportif SUV Crossover sınıfına yeni bir enerji getiriyor. Volkswagen’in ilk SUV coupe modeli olan Taigo, karakteristik tasarımı, sportif duruşu, günlük kullanım kolaylığı ve zengin standart donanım seçenekleriyle dikkat çekmeyi başarıyor.

Standart olarak; LED farlar, tamamen dijital bir kokpit ve yeni nesil bilgi-eğlence sistemleri (MIB3) ile donatılan 4,271 metrelik SUV coupe, sınıfının teknoloji standartlarını yeniden belirliyor.

Yeni modelin ön ve arka tasarımı oldukça karakteristik. Farlardan stop lambalarına kadar tüm dış aydınlatma elemanları standart olarak LED teknolojisine sahip. Yeni aydınlatma tasarımı gündüz ve gece sürüşlerinde benzersiz bir ışık imzası oluşturuyor.

Taigo, Style donanım seviyesinden itibaren standart olarak ışık şeridine sahip ön radyatör ızgarası ve IQ.LIGHT LED matrix farlarla donatılıyor. Böylece, karakteristik LED ışık şeridini sunan diğer Volkswagen modelleri Golf, Yeni Polo ve Yeni Tiguan Allspace ile tasarım açısından bir bağ kuruyor.

Arkadaki kesintisiz ışık şeridi, aracın genişliğini ve karakterini güçlendiriyor. Bunun dışında Life donanım seviyesinden itibaren yan aynalarda projeksiyon ışığı standart olarak sunuluyor.

Volkswagen Taigo fiyatı ne kadar?

  • Yeni Taigo 1.0 TSI 95 PS Manuel – Life – 515 Bin TL
  • Yeni Taigo 1.0 TSI 110 PS DSG– Life – 586 Bin 800 TL
  • Yeni Taigo 1.0 TSI 110 PS DSG– Style – 661 Bin TL
  • Yeni Taigo 1.0 TSI 110 PS DSG– R-Line – 689 Bin 800 TL
  • Yeni Taigo 1.5 TSI 150 PS DSG– Style – 704 Bin 400 TL
  • Yeni Taigo 1.5 TSI 150 PS DSG– R-Line – 753 Bin 800 TL

Volkswagen T-Cross: Fonksiyonel ve pratik kullanım

Gelişmiş fonksiyonel özellikleriyle şehir için kullanıma çok uygun olan T-Cross, aynı zamanda maliyet fayda ilişkisini en üst seviyeye taşıyor.

Volkswagen T-Cross: Fonksiyonel ve pratik kullanım

4,12 metre uzunluğa, 1,58 metre yüksekliğe ve 1.76 metre genişliğe sahip olan araç, Şubat ayı sonunda Volkswagen Yetkili Satıcılarında 448.300 TL’den başlayan anahtar teslim fiyatıyla yerini alacak.

  • T-Cross 1.0 TSI 110 PS Manuel – Life – 448 Bin 300 TL
  • T-Cross 1.0 TSI 110 PS DSG – Life – 541 Bin TL
  • T-Cross 1.0 TSI 110 PS DSG – Style – 587 Bin 600 TL

İlgili Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu