ARABAHABERLER

Volkswagen Atlas Tanoak Amerika’ Tanıtıldı

İki gün önce dile getirilen iddiaları bugün doğrular nitelikte tanıtılan Volkswagen Atlas Tanoak, gelen tepkilerle doğru orantılı olarak kısa vadede ürün gamına dahil olabilir. Bugün kapılarını açan New York Otomobil Fuarı ile birlikte gün içerisinde sizlerle paylaştığımız Atlas Cross konseptinin tanıtımını gerçekleştiren Volkswagen, modelin sinyallerini resmi kaynakları üzerinden vermişti. Lakin iki gün öncesinde ortaya atılan ve yine LOG.com.tr üzerinden duyurusunu yaptığımız bir iddia fuarı bekleyenlerin heyecanlanmasına neden oldu. Marka içerisinden sızdığı söylenen bir bilgi üzerinden ortaya atılan bu iddia, Volkswagen’in Atlas tabanlı yepyeni bir pickup projesini New York’ta tanıtacağına işaret ediyordu. Nitekim değerlendirmesini yaptığımız bu haber şu anda gördüğümüz gibi resmen gerçek oldu. Volkswagen Atlas Tanoak adıyla tanıtımı gerçekleştirilen konsept projede, gün içerisindeki Cross konseptinin benzeri özelliklerini kullanıldığı da gözlerden kaçmadı. Bu sitede ve bağlantılı sayfalarında yer alan içerikler; tamamen veya kısmen LOG’un yazılı izni olmadıkça kaynak gösterilerek veya alıntı yapılarak dahi kullanılamaz, çoğaltılamaz ve değiştirilemez. Volkswagen, Atlas Tanoak Concept’i “yaşam alanı Kuzey Amerika’nın geniş açık alanları olan bir pikap” sloganıyla tanıttı. Tasarım, ABD Pasifik kıyısında bulunan bir ağaçtan ismini alıyor.

Pazara girmek için yeterli talep olup olmadığını belirlemeye çalıştıklarını belirten VW yetkilileri, yeni kamyonet modelini Atlas Tanoak tabanlı geliştirecek.

Konseptte MQB platformu kullanan VW, bu aracın kalbinde ise 3.6 litrelik bir motor kullandı. 276 hp güç ve 360 nm tork üreten bu ünite, otomatik şanzıman ile 0-100 km/s hıza 8 saniyede ulaşabiliyor.Ayrıca dört tekerlekten çekiş sistemi de bulunuyor.

En erken 2023′ un ilk yarısında satışa sunulabileceği belirtilen üretim modeli, Tennessee fabrikasında üretilecek ve 5 kişilik oturma kapasitesi sunacak.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Yapım Aşamasında

Tüm sistemimizi son teknoloji ile yeniliyoruz, çok yakın bir zamanda yeniden yayındayız!

Kısa Bir Mola...

This will close in 0 seconds