FORMULA 1

Verstappen: “Bu kadar puan kaybetmek moral bozucu”

Max Verstappen, burada ikinci olmaktan memnun olacağını ama takım için bu kadar puan kaybetmenin çok moral bozucu bir sonuç olduğunu söyledi.

Bugün gerçekleştirilen 2022 Bahreyn Grand Prix’sini Ferrari pilotu Charles Leclerc kazandı ve yarış boyunca beklendiği üzere Ferrari ve Red Bull birbirlerine çok yakındılar.

Verstappen, son turlara kadar Leclerc’i takip etmeyi başardı ve bir noktada Pierre Gasly’nin aracı alev alınca güvenlik aracı çıktı. Güvenlik aracının ardından Verstappen, Leclerc’i geçmeyi başarmadı ve üçüncü sıradaki Sainz, Hollandalı pilota atak yapmaya başladı.

Bitime üç tur kala Verstappen batarya sorunu yaşadığını söylerken, Red Bull ilk başta sorun olmadığını söyledi. Fakat Hollandalı pilot güç kaybetmeye başladı ve adeta durma noktasına geldi. Verstappen yavaş da olsa pite döndü ve yarışı bıraktı.

Perez de Verstappen’in yaşadığı sorunlardan saniyeler sonra, güç kaybetmeye başladığını söyledi ve son turun ilk virajında spin attı. Böylece iki Red Bull pilotu da yarış dışı kaldı.

Verstappen, “Öncelikle hız, cuma gününe kıyasla umduğum gibi değildi.”

“Ancak bunlar olabiliyor ve bu ilk yarış hafta sonu. Bazen istediğiniz dengeyi alamayabiliyorsunuz.”

“Yine de ikinci sıradaydık ve örneğin pitten çıkış turlarında önde olmak için biraz daha agresif olup, strateji anlamında daha iyi bir iş yapabileceğimizi düşünsem de mücadele edebiliyorduk.”

“Ne olabileceğini asla bilemiyorsunuz ve yarış boyunca yüksek hızımız iyiydi. Daha sonra direksiyon ve fren sorunu yaşadım. Frenler atak yapmak istediğimde aşırı ısındılar ve Charles ile mücadele ettikten sonra ona izin vermek zorunda kaldım.”

“Direksiyon sorununda aracın ne yapabileceğini anlamadığım için sürmek kolay değildi. Neredeyse bazı yerlerde sıkışıyor gibiydi ve sürmek gerçekten zordu.”

“Daha sonra büyük bir problem yaşadık ve motora yakıt gelmiyor gibiydi. Her şey kapandı ve pite geldim. Olumlu test günleri ve iyi bir hafta sonu geçirdikten sonra istediğiniz şey bu değil.”

“Bu küçük sorunlar ile 18 puanla ikinci sırada olmak ve Checo’nun dördüncülüğü çok iyi bir sonuç olurdu. Ancak iki aracın da yarış dışı kalması çok moral bozucu.” dedi.

Verstappen, Leclerc ile mücadelesi hakkında, “İyi bir mücadeleydi ve Charles iyi bir sürücü.” dedi.

İlgili Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu