ARABA

Türkiye’de satılan en ucuz araba! Citroen Ami’nin fiyatı belli oldu

Avrupa’da uygun fiyatıyla dikkat çeken  Citroen Ami, Türkiye’de. İşte ülkemizde satılan en ucuz arabanın fiyatı…

Otomobil fiyatları her geçen gün artmaya devam ediyor. Bu durumun en büyük nedenleri ise dolar kurundaki yükseliş ve buna bağlı olarak değişen vergiler. İkinci el pazarında da benzer bir durum devam ederken, ne yazık ki vatandaşların yönelebileceği çok fazla alternatif kalmadı.

Ancak Citroen, yeni bir çözüm ile karşımıza çıktı. Bir süre önce dünyanın en ucuz otomobillerinden birini tanıtan şirket, sonunda Ami’yi ülkemizde satışa sundu. Avrupa’da uygun fiyatıyla dikkat çeken  Citroen Ami, Türkiye’de. İşte fiyatı…

Citroen Ami, Türkiye’de satılan en ucuz araba oldu – Citroen Ami fiyatı

Dünyanın en büyük otomobil üreticilerinden biri olan Citroen, şehir içi ulaşım için tasarlanan 2 kişilik elektrikli aracını Türkiye’ye getirdi. Motosikletlere alternatif 4 tekerlekli bir çözüm olarak sunulan 5.5 kWh‘lık Citroen Ami, 50 kilometre azami hıza ve 70 kilometre menzile sahip. Ancak aracın asıl dikkat çeken yanı özellikleri değil fiyatı.

Citoren ami Türkiye fiyatı

Citroen Ami için 215 bin TL satış fiyatı belirlendi. Bu da aracın otomatik olarak Türkiye’de satılan en ucuz araba unvanını almasına neden oldu. Tasarımıyla adeta dört tekerlekli bir motosiklet olan Citroen Ami, Avrupa’da ise 6 bin Euro’ya satılıyor.

Konuyla ilgili bir başka dikkat çeken taraf ise ehliyet oldu. Fransa’da B sınıfı ehliyet gerektirmeyen aracı kullanmak için 14 yaşını doldurmuş olmak yetiyor. Diğer Avrupa ülkelerinde bu yaş 16’ya çıkıyor. Türkiye’de ise kullanım için ehliyet şartı aranıp aranmayacağı şu an için belli değil.

Citoren ami Türkiye fiyatı
Batarya: 5.5 kwh’ lik lityum iyon pil / 3 saatte şarj olabiliyor.
Menzil: 70 km
Hız: 50 km/s
Ağırlık: 485 kilogram

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Yapım Aşamasında

Tüm sistemimizi son teknoloji ile yeniliyoruz, çok yakın bir zamanda yeniden yayındayız!

Kısa Bir Mola...

This will close in 0 seconds