ARABAMANŞET

Toyota Supra’da sonunda beklenen oldu!

Sadece otomatik şanzımanla sunulması ile tepki çeken A90 Toyota Supra, 2022 model yılı ile birlikte manuel vites kutusuna kavuşuyor.

A80 kasa kodlu dördüncü nesil Toyota Supra otomobilseverlerin gözünde farklı bir yere sahip. Özellikle Hızlı ve Öfkeli filminden sonra ününe ün katan araç, sınırsız modifiye imkanı sunan 2JZ motoruyla da gönüllerde taht kurmuştu.

Bu ikonik modelin ardından uzun süre sessizliğe bürünen Toyota, 21 senenin ardından beşinci nesil Supra ile herkesi heyecanlandırmayı başardı. Ancak A90 kasa kodlu beşinci nesil Toyota Supra’nın sadece otomatik şanzımanla sunuluyor olması büyük bir hayal kırıklığını da beraberinde getirmişti. Şimdi ise Toyota bu durumu değiştiriyor.

Toyota Supra sonunda manuel şanzımana kavuştu!

Toyota, A90 Supra’da sonunda manuel şanzıman seçeneğini getiriyor. Supra’da bu yılın son çeyreğinden itibaren 387 beygir güç ve 497 Nm tork üretebilen 3.0 litrelik 6 silindirli motoru için özel olarak tasarlanmış yeni bir 6 ileri manuel şanzıman sunulacak.

Japon üretici, manuel şanzımanın dönüşünü kutlamak adına özel bir versiyon da sunuyor. A91 MT olarak adlandırılan versiyon kırmızı detaylar ve 19 inçlik mat gri özel jantlara sahip. Özel sürüm ayrıca içeride de özel Cognac deri koltuklara ve GR amblemli Alcantara vites topuzuna ev sahipliği yapacak. Kırmızı kule gergisi ve 12 hoparlörlü JBL ses sistemi de diğer öne çıkan detaylar arasında.

Yeni Toyota Supra, manuel şanzımanın yanı sıra bazı yenilikleri de beraberinde getiriyor. Gelişmiş viraj ve sürüş dengesi için revize edilen süspansiyon sistemi bunların başında geliyor. Ayrıca aktif bir arka diferansiyele kavuşan modelin elektrik destekli hidrolik direksiyon sistemi de elden geçirildi.

İlgili Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu