ARABA

TOGG’un karlı hava testinden video paylaşıldı!

Bu yılın başında CES 2022 fuarında boy gösteren yerli otomobil TOGG, paylaşılan zorlu hava koşulları videosuyla heyecanlandırdı.

Bu yılın başında gerçekleşen CES 2022 etkinliğinde daha yakından tanıdığımız TOGG, artık zorlu hava koşulları testinde. Özellikle SUV otomobiller için hayati öneme sahip olan zorlu koşul testi, TOGG’un gelecekteki kondisyonunun en önemli temsilcilerinden biri olacak. Şirketin Twitter hesabından paylaşılan video, aracın test sırasında drone ile çekilen görüntüsünü gösteriyor.

TOGG zorlu hava koşulları testiyle gündemde

Twitter’da paylaşılan video, aracın karlı arazideki sürüş kondisyonunun test edildiği videoyu drone görüntülerini içeriyor. Yapılan testin detayları paylaşılmamış olsa da videoda prototip bir aracı görüyoruz. Gerçekleşen bu test, zorlu hava koşullarındaki mevcut durumu anlamaya ve daha da geliştirilmesine yardımcı olacak. SUV araçlarda tüketicilerin mutlaka gözettiği koşul dayanıklılığı, TOGG’un odaklandığı noktalardan biri gibi görünüyor.

Kısa sürede 180 binden fazla görüntülenen videoda, aracın karlı havada iyi bir sürüş performansı gösterdiği görülüyor. Ancak şu an geliştirilme aşamasında olunduğu için, aracın dayanıklılığıyla ilgili yorumu gelecek yıla saklamak gerekir.

TOGG’un 2022 yılının sonunda seri üretime gireceği daha önce söylenmişti. Bu da demek oluyor ki yerli otomobili 2023 yılı içerisinde tüketicilerin evinin önünde görebileceğiz. Burada en çok tartışılan konu aracın fiyatı. Yerli otomobilin fiyatı ile ilgili hiçbir bilgi olmasa da çıktığı dönemdeki elektrikli otomobillerle rekabet edecek bir fiyat olacağı söyleniyor.

CES 2022’de karşımıza çıkan sedan varyantın özellikleri şu şekildeydi:

ÖzelliklerTogg Transition Concept Smart Device 
Motor160 KW/ 320 KW
Beygir gücü215/ 430
0-100 hızlanma7.6 sn/ 4.8 sn
Menzil300km /500 km
Otonom sürüş3. seviye
Aks açıklığı2890mm
Euro NCAP5 yıldız hedefleniyor
Motor seçenekleriArkadan çekiş/ Dört çeker
Batarya seçenekleri2 Paket
ŞarjRapid şarj teknolojisi
30 dakika altında tam dolum

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Yapım Aşamasında

Tüm sistemimizi son teknoloji ile yeniliyoruz, çok yakın bir zamanda yeniden yayındayız!

Kısa Bir Mola...

This will close in 0 seconds