ARABAMANŞET

Tesla araçlarda yeni dönem: Türkçe geldi!

2022.12.1 güncellemesini yayınlayan Tesla Türkçe dil desteğini resmi olarak duyurdu. İşte güncelleme ile gelen yeni özellikler!

Son birkaç yıldır Türkiye pazarına girmesi beklenen ve sürekli bu konudaki adımlarla gündeme gelen Tesla nihayet bu yılın başında adımları attı ve 2022 yılı bitmeden ülkemizde yer alacağını doğruladı. Bir yandan işe alımlara, diğer yandan şarj istasyonlarının planlamasına devam eden şirketin tüm araçları için yayınladığı güncelleme bizleri oldukça sevindirdi: Tesla Türkçe dil desteği araçlara geldi!

Tesla Türkçe dil desteğini sundu: İşte yeni özellikler

Geçtiğimiz günlerde 2022.12.1 güncellemesini yayınlayan Tesla alt çubuk özelleştirmeyi tekrar kullanıma sundu. Tekrar diyoruz, zira Tesla V11 güncellemesi piyasaya sürüldüğünde bu özellik kaldırıldı ve aradan geçen sürede araç sahipleri çok fazla geri bildirimde bulunarak bunun geri gelmesi gerektiğini savundu.

Tesla sahipleri genel olarak V11’deki yeni özelliklerden memnun olsa da, özelleştirme ile araçlarında daha iyi bir deneyim elde ettikleri sıkça dile getirildi.

Bu kapsamda alt çubuğa artık buz çözme, silecekleri ve koltuk ısıtmasını çalıştırma gibi kontrolleri eklemek mümkün. Android ve iOS cihazlar ile benzer şekilde çalışan bu özellikte, uygulamaların üzerine bir süre basılı tutarak yerlerini değiştirebiliyorsunuz.

Bizi en çok sevindiren güncelleme ise Türkçe dil desteği oldu. Artık Tesla’nın dokunmatik ekranını tamamen Türkçe bir şekilde kullanmak mümkün.

İlgili Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu