ARABAMANŞET

Tamamen elektrikli Chrysler Airflow tanıtıldı

Elektrikli araç sektöründeki hedeflerini açıklayan Chrysler, Airflow adını verdiği crossover konsept modelini tanıttı. Şirket yetkilileri, otomobil tutkunlarının karşısına 2028 yılına kadar elektrikli otomobil markası olarak yenilenme sürecine gireceklerini ifade etti.

Tesla’nın elektrikli araç pazarına giriş yapmasıyla birlikte başta Alman otomotiv şirketleri olmak üzere birçok firma tamamen elektrikli otomobil piyasası için çalışmalarını hızlandırdı. Ocak ayında Fiat Chrysler ile Fransız PSA’nın birleşmesiyle kurulan Stellantis’in bünyesinde toplam 14 şirket bulunuyor. Chrysler, Jeep, Fiat ve Peugeot dahil olmak üzere her biri kendi ülkelerinde tarihi öneme sahip şirketler, elektrikli araç pazarın oldukça iddialı giriş yapacak.

Chrysler, 2028 yılından sonra sadece elektrikli araç üretecek

Chrysler CEO’su Christine Feuell, CES tüketici teknolojisi fuarında çevrimiçi olarak tanıtılan Chrysler Airflow crossover konsept modeli hakkında açıklama yaptı. 2025 yılında piyasaya sürülecek bir modelin konsepti olarak nitelendirilen Airflow, Chrysler markasının dönüm noktası olacak.

2028 yılına kadar en az üç elektrikli araç tanıtmayı hedeflediklerini belirten Christine Feuell, “Chrysler, ana şirket Stellantis’in 35.5 milyar dolarlık elektrikli araç planının ön saflarında yer alacak.” ifadelerini kullandı.Tanıtılması planlanan araçlar arasında minivan modeli de yer alıyor.

Chrysler Airflow, Seviye 3 otonom sürüş teknolojisine sahip

Sezgisel yapay zeka ve 560 ile 640 km arasında menzile sahip olacağı belirtilen Airflow, hızlı şarj teknolojisini de barındıracak. STLA Brain tarafından desteklenen STLA SmartCockpit ile tanıtılan konsept model, kişiselleştirilmiş deneyim sunacak.

Modern ve ferah iç mekan ile dikkat çeken Airflow, Seviye 3 otonom sürüş teknolojisini destekleyen STLA AutoDrive özelliğine sahip. OTA güncellemesi alabilen araç, geliştirilen teknolojiler ile rekabeti bir üst seviyeye çıkaracak.

İlgili Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu