FORMULA 1MANŞET

Porsche Ve Red Bull Ortaklığı Son Buldu

Porsche’nin bugün yaptığı açıklama doğrultusunda 2026 yılında Red Bull ile ortaklık kurmayacağını ve ortaklıklarının bittiğini açıkladı.

2026 yılında gerçekleştirilecek olan Formula 1 yarışına volkwagen tarafında Audi ve Porsche’ye giriş olanağı sunmuştu. Porsche yarışmada partner takım olarak kendisine Red Bull’u seçmişti.

Yapılan bu anlaşmadan sonra tarafların birbiri arasında yoğun bir gündemi olmuştu. Her konuda anlaşan ikili hisse konusunda anlaşamayınca aralarında kriz doğru. Porsche Red Bull’un yüzde 50’lik kısmını satın almak istediğini belirtince ikili arasında anlaşmazlık yaptı.

Porsche konuyla ilgili açıklamasında; “Porsche AG ve Red Bull GmbH, son birkaç aylık süreçte Porsche’nin Formula 1’e katılma olasılığı üzerine görüşmelerde bulundu.”

“İki şirket yapılan görüşmelerin ardından artık tartışmaların devam edemeyeceği sonucuna vardı.”

“Önceliğimiz her zaman sadece motor motor partneri olmak değil, takımı da içeren eşit temelli bir ortaklığa sahip olmaktı. Bu da mümkün değildi.”

“Yapılan kural değişiklikleri sayesinde Formula 1, Porsche için cazip bir yer olmaya devam ediyor ve durumu yakından takip etmeye devam edeceğiz.” dedi.

İlgili Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu