FORMULA 1MANŞET

Piastri’den Alpine Açıklaması

Formula1 yarış pilotu Piastri Alpine’den neden ayrıldığını açıkladı.

Alpine sorunlar yaşayan Piastri F1.com’a şunları söyledi: “McLaren’a katılma kararım Alonso’nun ayrılışından önce verilmişti, dolayısıyla takımın duyurusu kafa karıştırıcıydı -kendilerine çoktan devam etmeyeceğimi söylemiştim.”

“Duyuru üzücüydü, nitekim Enstone’daki herkese uygun bir şekilde veda etme fırsatını elimden aldı. İki buçuk yıldan daha uzun süredir takımın bir parçasıyım ve herkesin böyle ayrılacağımı öğrenmesi hoş olmadı.”

“Halen veda etme fırsatım olmadı ancak Enstone’daki herkese minnettarlığımı göstermek için bunu yapmak istiyorum.” dedi.

Alpine’e ayrılacağını bildiren Piastri, simülatörde vakit geçirdiği sırada takımın duyuruyu yayınladığının kendisine söylenmesinin kendisi için ne kadar garip olduğunu da açıkladı -nitekim geçtiğimiz hafta konuşan Alpine takım patronu Otmar Szafnauer, Piastri’nin kendisine haber verildiğinde ‘gülümsediğini ve teşekkür ettiğini’ söylemişti.

Szafnauer’in aktardığı olay hakkında konuşan Piastri, “Açıkçası tuhaf ve üzücü bir olaydı. Bu, durumdan habersiz olan bazı ekip üyelerinin önünde alenen yapıldı ve ben de onların önünde olay çıkarmak istemedim.”

“Baş başa kaldığımızda Otmar’a mevcut durumu bir kez daha aktardım. [Alpine için yarışmayacağıma yönelik] duyuru yapmak benim için epey şaşırtıcıydı, kariyerimin ve muhtemelen bugüne kadarki hayatımın en büyük anıydı.”

“Bunun yanlış bir şekilde duyurulması düzeltmemiz gerektiğini düşündüğümüz bir şeydi ve duyuruyu yalanlamazsak karşımıza çıkabilecek yasal sonuçlar da vardı. “

“Yaptığımız duyuru gerçeklerden daha fazlasını ifade etme amacı taşımıyordu. Son satır oldukça güçlüydü, ancak CRB (Sözleşme Tanıma Kurulu) kararıyla birlikte bunun gerçek olduğu da ortaya çıktı.” dedi.

İlgili Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu