MANŞETMOTOSİKLET

MotoGP, Suudi Arabistan’da Yarış Düzenleyecek!

Dorna Sports ve Saudi Motorsport Company bir araya gelerek Suudi Arabistan’da MotoGP yarışı düzenlemek için anlaşmaya vardı.

Avrupa’da yarışlar düzenleyen MotoGP Katar’dan sonra ikinci Ortadoğu ülkesi olarak Suudi Arabistan’da yarışlar düzenlemeyi planlıyor.

Dorna Sports ve Saudi Motorsport Company’ın bir araya gelerek yaptığı toplantı sonucunda Suudi Arabistan’da da bir yarış düzenlemek için anlaşmaya varıldı.

Konu hakkında konuşan Prens Khalid Bin Sultan Al Abdullah Al-Faisal, “Bugün Dorna ile MotoGP’yi Suudi Arabistan’a getirme yönündeki ortak hedefimizi açıkça ortaya koyan bir mutabakat imzaladığımızı teyit etmekten heyecan duyuyoruz.”

“Dünyanın en büyük motosiklet yarış serisini, dünya standartlarındaki motor sporları organizasyonları listemize eklemek son derece mantıklı.

“İki tekerlekli yarışların zirvesini Suudi Arabistan’a getirmek ve vatandaşlarımıza daha fazla fırsat sunmaya devam etme konusundaki ortak taahhüdümüzü yerine getirmek için Dorna ile birlikte çalışmayı dört gözle bekliyoruz.”

Sonrasında söz alan Dorna Sports CEO’su Carmelo Ezpeleta, “İki tekerlekli pist yarışlarının önde gelen şampiyonası olarak, MotoGP’nin Suudi Arabistan’da bir yarış düzenleyerek Orta Doğu’daki etkisini genişletme fırsatından ötürü heyecanlıyız” 

“Orta Doğu motor sporları için kilit bir pazar ve Suudi taraftarların %80’i ülkelerinde daha fazla yarış düzenlendiğini görmek istiyor. Geçtiğimiz birkaç yıl içinde Suudi Arabistan, büyük motor sporları organizasyonlarını en yüksek standartlarda düzenleyebileceğini kanıtladı.”

“İki taraf arasında mutabakat imzalanması, daha fazlasını keşfetmeye yönelik ortak niyetimizi ortaya koymakta. Krallık’ta heyecan verici ve konuksever yeni bir ev bulacağımızdan eminiz ve bu ortak hedefe birlikte ulaşmak için Saudi Motorsport Company ile daha fazla işbirliği yapmayı dört gözle bekliyoruz.” dedi.

İlgili Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu