MANŞETMOTOSİKLET

MotoGP Aragon Yarışını Enea Bastiani Kazandı!

İspanya’nın Aragon kentinde düzenlenen MotoGP Aragon Grand Prix yarışmasını Enea Bastiani kazandı.

2022 MotoGP’nin 15.ayağı İspanya’nın Aragon kentinde gerçekleşti. Aragon Grand Prix Yarışını Enea Bastiani kazanırken yarış sırasında temas yaşayan Fabio Quartararo ve marc Marquez ilk turda yarış dışı kaldılar.

23 turluk yarışa pole pozisyonundan başlayan Francesco Bagnaia, iyi bir startla ilk viraja lider girdi. Jack Miller ile Enea Bastianini de 2 ve 3. sıralarda yerlerini korudular. Onların arkasında ise 13. sıradan start alan Marc Marquez, ilk virajda dışarı çizgiden harika geçişler yaparak 5. sıraya yükselmişti.  

6. sıradaki Fabio Quartararo, direkt olarak önünde yer alan Marquez’e oldukça yakın ilerliyordu. Marquez, 3. virajda motosikletin arkasını kaybettiği ufak bir an yaşadı ve gazı kesmek zorunda kaldı. Quartararo, Marquez’e çok yakındı ve İspanyol sürücü gazı kesince ondan kaçamadı ve onun arkasına çarparak motosikletinden uçtu. 

Fransız sürücü, Yamaha’sının altında kalmaktan ucuz kurtuldu ama büyük bir kazayla yarış dışı kalmış oldu. Quartararo, ilk olarak ayağa kalmakta zorlansa da sonrasında iyi gözüktü ve detaylı kontrol için sağlık merkezine götürüldü. Yapılan kontrollerin ardından Yamaha takım patronu Lin Jarvis, Fransız sürücünün durumunun iyi olduğunu açıkladı. 

İlgili Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu