MANŞETMOTOSİKLET

Moto2 Amerika: Arbolino ilk zaferini aldı, 12 sürücü yarış dışı kaldı

Moto2 Amerika Grand Prix’sini Tony Arbolino kazanırken, şampiyona lideri Celestino Vietti kaza yaptı.

Moto2’nin Amerika ayağında, kazalarla dolu bir yarış geride kaldı. Yarışa başlayan 29 sürücüden sadece 17’si seansı tamamlayabildi ve yüksek profilli isimlerin kaza yaptığını gördük. 

Yarışın ilk turunda, arka düzlükte birkaç pilotun karıştığı bir kaza yaşandı. Sam Lowes, Somkiat Chantra, Gabriel Rodrigo, Zonta van den Goorbergh ve Fermin Aldeguer gibi isimler bu kazada yer aldılar. 

Chantra, arka düzlükte Lowes’un arka lastiğine dokundu ve ikili kaza yaptı. Sonrasında bu ikiliyi yakından takip eden sürücüler bu olaydan kaçınamadılar ve kazaya karıştılar. Neyse ki kazada yer alan sürücülerin tümü iyiydi. 

18 turluk yarışın ilk turunda, şampiyona lideri Celestino Vietti liderdi. Aron Canet ise ikinci sıradaydı. Lider ikiliyi ise Beaubier, Arbolino ve Dixon takip ettiler. 

Vietti ile Canet, liderlik için mücadele ettiler ve Canet, 3. turda liderliği eline geçirdi.  Dördüncü tura geldiğimizde Moto3 şampiyonu Pedro Acosta, 5. sırada yer alırken kaza yaptı. Hızlı bir viraj olan 3. virajda düşen Acosta iyiydi. Acosta’nın motosikleti kazanın ardından pistten geçti, neyse ki motosiklete çarpan sürücü olmadı. 

5. tura geldiğimizde bu sefer şampiyona lideri Vietti kaza yaptı ve yarışa veda etti. Altıncı virajda düşen İtalyan sürücü, bu sezonki ilk hatasını yapmış oldu.

Celestino Vietti, Team VR46

İlgili Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu