MANŞETMOTOSİKLET

Mir: “Her zamankinden daha güçlü hissediyorum

2020 dünya şampiyonu Joan Mir, Portekiz Grand Prix’si sıralama turlarındaki performansının ardından kendisini her zamankinden daha güçlü hissettiğini söyledi.

Suzuki sürücüsü, geçen yıl Portimao’daki Algarve GP’de, kariyerinde ilk kez ilk çizgiye oturmuştu ve bu yıl aynı pistte yapılan Portekiz GP’de pole savaşı vermişti.

Mir sonunda Pramac Ducati sürücüsü Johann Zarco’nun 0.195 saniye gerisinde kalmasının ardından ikinci oldu ve kariyerinin en iyi sıralama sonucunu tekrarladı.

Sıralama turlarının ardından konuşan İspanyol sürücü, 2022 motosikletine sürekli güven duyabildiğini ve kendisini hiç bu kadar iyi hissetmediğini belirtti.

Portimao’daki sıralama turlarında aldığı ikincilik hakkında konuşan Mir, “Elde ettiğim pozisyon ve diğer her şey için mutluyum ama yakaladığım güvenden ötürü daha da mutluyum.”

“Katar’daki ilk yarıştan bu yana önemli bir güven yakaladık ve adım adım ilerleme kaydediyorum.”

“Sanırım artık hazırım ve her zamankinden daha güçlü hissediyorum. Kendimi harika hissediyorum ve bu koşullarda böyle bir sıralama turları geçirmek için kendinize güvenmeniz gerekiyor.”

“Motosikletle iyi bir hisse ihtiyacınız oluyor. Aksi takdirde %100’ünüzü zorlayamıyorsunuz. Biz de bunu yapmayı başardık, bu yüzden mutluyum.” dedi.

Joan Mir, Team Suzuki MotoGP

Mir şampiyonluğu kazanmasından bir hafta önce Valensiya’da 2020 Avrupa GP’yi kazanmıştı ve o günden bu yana zafere ulaşamadı.

Motorsport.com’a konuşan Mir, nihayet buna son verecek konumda olup olmadığı sorulduğunda, podyumun en üst basamağına dönmek için ne yapması gerektiğine dair hiçbir fikri olmadığını fakat artık iyi bir konuma geldiğini söyledi.

Mir, “Sezona iyi bir başlangıç ​​yaptığımızı düşünüyorum. Muhteşem olamayabilir ama iyi bir başlangıçtı.”

“Ayrıca ben çok stabilim. Bir şeylerin eksik olduğu açıktı ve Austin’den sonra bir şeyi daha iyi anladım.”

“Austin normalde sevmediğim bir pist ve orada hızlı değilimdir. Buna rağmen harika bir yarış çıkarıp güçlü bir sonuç almayı başardım.”

“Tarzıma daha uygun bir pistte hızlı olabileceğimi biliyorum, bu yüzden şimdiye kadar iyi bir tempo yakaladık ve bu motosikletle her seferinde daha iyiye gittiğimi düşünüyorum.”

“Kazanmak için ne yapabiliriz bilmiyorum ama attığımız adımlar iyi adımlar ve geriye düşemeyiz. Sürekli orada olmalı fakat hızlı kalmalıyız.” dedi.

In contrast to his team-mate, Rins struggled badly

Takım arkadaşı Alex Rins 23. en iyi zamanı yapabildiği için unutulması gereken hafta sonlarından birisi oluyor.

Rins, bu kadar geride kalmasının strateji hatasından kaynaklandığını söylüyor.

Şu anda şampiyonada ikinci sırada yer alan Rins, “Q1’de olanlara bakarsak, bence en iyi kararı vermedik. Herkesin yaptığı gibi yağmur lastikleriyle başladım.”

“Garaja döndüğümde kuru zemin lastiklerine geçmeye karar verdim. Karar iyiydi ancak piste çıkış turumda kuru zemin lastikleriyle çok fazla zorlandım, birkaç kez motosikletin arkasını kaybettim.”

“Tekrar pite girmeye karar verdim ve sorun da buydu. Hal böyle olunca elimde sadece bir tur kaldı. Onda da 1:50.0 yaptım ama sarı bayrak nedeniyle derecemi geliştiremedim.” dedi.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Yapım Aşamasında

Tüm sistemimizi son teknoloji ile yeniliyoruz, çok yakın bir zamanda yeniden yayındayız!

Kısa Bir Mola...

This will close in 0 seconds