ARABA

Mercedes AMG ve Will.I.Am ortaklığıyla ortaya çıkan sıra dışı canavar: Will.i.amg

Mercedes AMG ve ünlü isim Will.I.Am ortaklığıyla üretilen, sıra dışı bir otomobil: İşte karşınızda Will.i.amg…

Artık her yerde markaların ve ünlü isimlerin yeni yaklaşımlar için ortaklık kurduğu bir ortak çalışma çağında yaşıyoruz. Daha önce Virgil Abloh ve diğer pek çok şirketle çok sayıda işbirliği başlatan Mercedes-Benz de bu tür ortaklıklara yabancı değil. Şirketin en son ortaklığı ise, AMG tarafından geliyor ve sanatçı ve girişimci Will.i.am imzasınız taşıyor.

Geçtiğimiz hafta ilk kez sahneye çıkan bu yeni iş birliği, sanatçı ve girişimci Will.i.am isminden ilham alıyor. Mercedes-Benz’in performans bölümü AMG ile bu ismi birleştiren bir şekilde Will.i.amg olarak adlandırılan sıra dışı bir araçla karşı karşıyayız. Sadece bir kez üretilmiş olan bu otomobilin zorlu çalışmalarının büyük bir kısmı Mercedes’in West Coast Customs tarafından yapıldı ve The Flip olarak adlandırılan bir projenin sonucunda karşımıza çıktı. Will.i.am ve West Coast ilk kez birlikte çalışmıyor, üreticiler daha önce özel bir Tesla, şaşırtıcı bir Corvette ve hatta yeniden yapılandırılmış bir DeLorean üretmişlerdi.

Bu son tasarım, artık sadece iki kapılı gerçek bir coupe haline getirilmiş bir Mercedes-AMG GT 4 Kapılı Coupe’yi temel alıyor. Yine de alıştığımızdan biraz daha farklı. Arkadan açılan kapılar, sade beyaz iç mekana girip çıkmayı bir kolaylık haline getirmeyi amaçlıyor. Ancak bu kapılar, Mercedes-AMG GT’nin eski ateşli silüetine göre en radikal uzaklaşma değil. Başka bir Mercedes ürünü olan G-Serisi’nden ödünç alınan burun, en farklı öğe olarak dikkat çekiyor. Bir çift pencere tavanda araç boyunca uzanırken, her köşede uygun şekilde kalın monoblok tekerlekler görünümü tamamlıyor.

Ancak bu aracı fiziksel olarak yolda görmeniz pek mümkün değil. Mercedes-Benz’in Miami’deki ilk Formula 1 Grand Prix’si ile ilgili şenliklerinin bir parçası olarak hafta sonunda kendini gösterdi. En önemlisi, bu aracın tanıtımdan elde edilen gelirin tamamı, Will.i.am’in dezavantajlı topluluklar için eğitime erişimi iyileştirmeye odaklanan hayır kurumu I.am/Angel Vakfı’na yönlendirilecek olması.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Yapım Aşamasında

Tüm sistemimizi son teknoloji ile yeniliyoruz, çok yakın bir zamanda yeniden yayındayız!

Kısa Bir Mola...

This will close in 0 seconds