ARABA

Merakla beklenen yeni Renault Austral tanıtıldı! İşte özellikleri

Uzun bir zamandır sır gibi saklanan yeni SUV Renault Austral, bugün gerçekleşen lansmanla birlikte tanıtıldı.

Fransız otomobil devi Renault, uzun bir zamandır en yeni SUV modeli olan Austral’ı gizlemek için uğraşıyordu. Deneme sürüşlerinde bile karşımıza farklı bir biçimde kamuflaj uygulanan Renault Austral, nihayet tanıtıldı.

Renault, bugün itibarıyla (8 Mart) görkemli bir lansmanla birlikte Austral’ın örtülerini kaldırdı. Dilerseniz şirketin yeni SUV’si olacak Renault Austral ne gibi yenilikler sunuyor, özellikleri ne daha yakından bakalım.

Renault Austral özellikleri

Fransız şirket, geçtiğimiz dönemde çok satan modellerinden biri olan Kadjar’ı ürün gamından kaldırmaya ve bu boşluğu da yeni bir SUV model ile doldurmaya karar vermişti. Kadjar’ın yerine geçecek modelin Austral olmasına karar veren şirket, Avustralya’daki fabrikasında çalışmalara hızlı bir şekilde başladı.

Bu zamana kadar casus fotoğrafı çekilmeye çalışılan ancak Renault’nun uyguladığı parça parça kamuflaj tekniği sayesinde tasarımına dair pek bir fikir edinemediğimiz Austral, gün yüzüne çıktı.

Tasarımına baktığımız zaman yeni Renault Austral’ın Megane E-Tech ile epey benzerlik gösterdiğini, ancak bazı yerlede kendine has karakteristik özellikleri olduğunu da görüyoruz. Megane E-Tech ile birlikte gördüğümüz yenilenen ön tasarım ve logo, Austral’de de uygulanmış durumda.

Gelelim yeni Renault Austral’in motor seçeneklerine. Fransız üreticinin yeni modeli, kaputun altında iki farklı motor seçeneğine sahip. Bunlardan ilki, hafif hibrit teknolojisine sahip 48V elektrikli motorla desteklenen benzinli bir motor iken, ikinci seçenekte ise karşımızı full hibrit bir model çıktığını görüyoruz.

C segmentinin en yeni üyesi Renault Austral, 4,51 metre uzunluğa ve 1,83 metrelik de bir genişliğe sahip. 5’ten fazla renk seçeneğine ve 3 farklı jant boyutu seçeneğine sahip olacak yeni Renault Austral’in satışları 2022 yılının ortalarında, teslimatı da sonbahar aylarında yapılacak.

İlgili Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu