HABERLERMANŞET

Merakla Beklenen Citroen Ami Resmen Türkiye’de!

Öncelikle akıllardaki ilk soruya cevap verelim: Ami, 16 yaşından itibaren kullanılabilecek. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi modelin segmenti ve motor gücü kendisinin B1 ehliyet ile kullanılmasına olanak sağlıyor. Bu sayede 16 yaşında B1 ehliyeti alabilen her kullanıcı Ami’nin direksiyonuna geçebilecek.

İlk olarak Fransa’da satışa sunulan otomobil daha ilk yılında 10.000 adet satış rakamına ulaşmış. Citroen, Ami’nin “kargo” versiyonu olan Ami Cargo’yu da lansmanda sahneye çıkarttı. Özellikle küçük işletmeler için ilginç bir ticari seçeneği olabilir Ami Cargo. Ayrıca kendisi 140 kilogram ağırlık taşıyabilecek.

Bununla birlikte modelin otobanlara çıkamadığını, köprülerden geçemediğini ve Avrasya Tünelini kullanamadığını belirtelim.

Citroen Ami, 220v çıkışları ile yüzde 100 tam şarja sadece 3 saatte çıkabiliyor. Üç metre uzunluğa sahip şarj kablosu ve her iki yöne açılan kapıları ile dikkat çeken model, simetrik bir tasarıma sahip. Hatta model sunroof ile birlikte geliyor. 1.5 metre yükseklik, 1.6 metre genişlik ve 2.4 metre uzunluğa sahip olan modelin batarya dahil ağırlığı 471 kilogram. Ami’nin elektrikli motoru 8 PS (6 kW) güç ve 40 Nm tork üretebiliyor.

Şimdilik modelin fiyatı resmi olarak açıklanmadı fakat Citroen, Ami’nin satışlarına 2022 yılının Mart ayında başlayacak. Bununla birlikte modelin Fransa’da 7.000 Euro’ya satıldığını belirtelim. MTV’ye tabi olacak Ami, yüzde 10’luk ÖTV bandına girecek.

İlgili Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu