MANŞETMOTOSİKLET

Marquez MotoGP’de Yaşadığı Kazaların Nedenini Açıkladı!

MotoGP’nin 15. ayağı olan Aragon Grand Prix’de Fabio Quartararo ve Takaaki Nagakami ile temas yaşayan Marc Marquez kazaların nedenini açıkladı.

İspanya’nın Aragon kentinde düzenlenen MotoGP’nin 15. ayağında Fabio Quartararo ve Takaaki Nagakami ile temas yaşayarak kaza geçiren Marc Marquez ilk turun ardından kazalara nelerin neden olduğu hakkında açıklamalarda bulundu.

Marc Marquez; “Arka tarafı kaybedip gazı kestiğim doğru ama büyük bir an değildi. Sorun şuydu ki Fabio bana çok ama çok yakındı çünkü muhtemelen geçmişte birçok kez yaptığımız gibi pistin o bölümünde beni geçmek istiyordu.Enea ve Aleix dışarı çizgide olduğundan ufak bir an yaşadım, ben daha iyi bir çizgideydim ama soğuk lastiklerle daha önce de yaşadığımız gibi ufak bir an yaşadım.”

“Bir yarış kazasıydı. Fabio çok şanssızdı çünkü normal bir şekilde bana fazlasıyla yakındı ve ardından teması hissettim. Sonrasında yeni sorunlar başladı. 5. viraja girdim, garip bir şey hissettim ve ‘neler oluyor?’ dedim. Sonrasında gaz verdiğimde 6 ve 7. virajlar normal hissettirdi.” 

“7. virajda Nakagami beni geçti ve biraz taştı. Ben onun içerisi çizgisindeydim ve biraz da önündeydim. Holeshot cihazını çalıştırdım ve bunu yaptığım anda arka lastik kilitlendi. Her fotoğrafı dikkatlice inceledim ve baktığınızda motosikletimden bir parça uçtuğunu görüyorsunuz. Sonrasında her virajda lastik kilitlenmesini hissettim. Kazanın ardından yarıştan çekilmek zorunda kaldım ama buna Taka ile yaptığım kaza neden olmadı, Fabio kazası nedeniyle yarışı bırakmak zorunda kaldım. İki kaza da çok talihsizdi.” 

Marquez, 13. sıradan bu kadar iyi bir start almayı “beklemediğini” kabul ediyor ve aslında bu yarış için hedefinin agresif bir ilk turdan ziyade, yarışı bitirmek olduğunu söylüyor. 

“Mantalitem tüm hafta sonu aynıydı: kilometre kat etmek, yarışı bitirmeye çalışmak. Bu hedefe ulaşamadık. Sadece bir tur atabildim. Startımın iyi olduğu doğru. Startta sadece içgüdülerimi kullandım ve iyi bir start alıp dışarı çizgiyi kullandım. İlk virajdan çıktığımda altıncıydım, bunu beklemiyordum. O noktadan sonra, ‘Tamam, neler olacağını göreceğiz” dedim. Ancak sadece 2 viraj sonra her şey kötüye gitti.” dedi. 

İlgili Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu