FORMULA 1MANŞET

Malezya Formula 1 Yarışları Düzenlemeyi Planlamıyor!

2017 yılından beri Formula yarışlarına ev sahipliği yapmayan Malezya yarışlara geri dönmeyi düşünmediğini söyledi.

1999 yılından beri Formula yarışlarına ev sahipliği yapmış olan Malezya 2017 yarışlarından sonra Formula yarışlarına ev sahipliği yapmadı. 2017 yılından beri Malezya’da Formula yarışları düzenlenmedi ve Malezya son yaptığı açıklama ile Formula yarışlarına geri dönmeyeceğini duyurdu.

Sepang Pisti’nin CEO’su Azhan Shafriman Hanif, gazetecilere verdiği demeçte, Formula 1’in önümüzdeki yıllarda Malezya’ya dönmeyeceğini doğruladı.

Hanif, “Bu noktada Formula 1’e geri dönmeyi düşünmüyoruz.”

“Henüz bu konuyla ilgili bir planımız yok. Belki iki-üç yıl sonra ekonomik anlamda istikrar yakaladığımız zaman bunu tekrar düşüneceğiz.”

“Fakat Formula 1’in dönüşünün en gibi faydalar sağlayacağına bakmamız lazım. Yani nasıl bir etki elde edeceğimizi anlamamız, yeniden markalaşma, platformdan para kazanma, teknoloji transferi, yetenek geliştirme ve çevresel sürdürülebilirlik hakkında düşünmemiz gerekiyor.”

“Singapur örneğinden yola çıkarsak, bu etkinliği bir yarış olarak değil, konserler ve partilerin içinde bulunduğu bir eğlence ya da karnaval olarak lanse ettiler ve doğru şeyi yaptılar.”

“Formula 1 Malezya’ya dönerse, yarış olmaktan daha fazlası olmalı.”

“Formula 1 yarışı düzenlemenin başka bir nedeni olmalı.” dedi.

İlgili Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu