HABERLER

Local Motors kapanıyor

San Francisco merkezli üç boyutlu baskı alanında uzmanlık gösteren Local Motor (LM) Industries otonom araç konusunda da yıllardır çalışmalar yapıyordu. Airbus, IBM gibi devlerle önemli ortaklıkları olan Local Motors karanlığa gömüldü.

Local Motors neden kapandı?

15 yıllık bir mazisi olan Local Motors, Rally Fighter adındaki ve topluluk oylarıyla tasarımı şekillenen bir yarış aracı ile adını duyurmuştu. 30 adet üretilen bu aracın ardından asıl ses getiren Olli toplu taşıma aracı sahneye çıktı. 

Olli firmanın 3D yazıcılar ile desteklediği bir üretimdi ve 12 kişi taşıyabiliyordu. Oldukça kompakt olan araç IBM Watson tarafından kontrol edilmişti. Firma Olli 2.0 için bu yıl bir pilot program başlatmayı planlıyordu. 

Airbus için 3D baskı yöntemiyle Drone ve otonom araç üretmeyi de planlayan Local Motors ne yazık ki şok bir kararla operasyonlarını durdurma kararı aldı. Özellikle Seviye 4 ve sonrası otonom sürüşler için gerekli olan sensör, sinyal işlemcisi gibi birimlerin teknolojik açıdan henüz istenen seviyeye gelmemesi, ayrıca yaşanan stok sıkıntıları gibi sebepler çalışmaların önüne geçti. Firmanın önümüzdeki günlerde bir açıklama yapması bekleniyor. 

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Yapım Aşamasında

Tüm sistemimizi son teknoloji ile yeniliyoruz, çok yakın bir zamanda yeniden yayındayız!

Kısa Bir Mola...

This will close in 0 seconds