ARABAMANŞET

Lamborghini Urus, Bentley’in rekorunu geçti

Lamborghini’nin bu ayın sonlarında tanıtacağı Urus modeli, Bentley Bentayga’nın SUV tırmanış rekorunu 17 saniyenin üzerinde bir farkla yerle bir etti.

Lamborghini Monterey Otomobil Haftası sırasında Urus’un yeni bir versiyonunu tanıtacak. Güncellenmiş SUV Haziran ayında 100. kez düzenlenen Pikes Peak Uluslararası Tepe Tırmanışı’nda yeni bir rekor kırdı. Pirelli test sürücüsü ve tepe tırmanışı şampiyonu Simone Faggioli tarafından sürülen yeni Urus, turu 10:32.064 ile tamamladı. Böylece, 2018’de bir Bentley Bentayga tarafından kırılan önceki SUV rekorunu 17 saniyenin üzerinde bir farkla geçti.

Ön tamponda daha büyük hava girişleri var, kaputta yeni havalandırmalar var, arka spoyler daha büyük ve arka tamponda ince ayar yapıldı. Lamborghini ayrıca güncellenmiş Urus’u Pirelli P Zero Trofeo R lastiklerinin yeni bir versiyonu olan 22 inç jantlarla donatıyor.

Makyajlı Urus’un muhtemelen Urus Evo veya Urus Performante gibi yeni bir isim taşıması bekleniyor ve onu önümüzdeki yıl içinde bir noktada bir plug-in hibrit versiyon izleyecek.

İlgili Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu