HABERLER

Koenigsegg’den 2022’nin ilk hiper otomobili

Performans denilince akla gelen ilk otomotiv üreticilerinden biri olan Koenigsegg, bu yıl tanıtacağı hiper otomobili hakkında ilk ipucunu yayınladı. Instagram hesabında hiper otomobilin örtülü fotoğrafını paylaşan şirket, otomobil tutkunlarını heyecanlandırmayı başardı.

Hiper otomobil pazarında oldukça önemli bir yere sahip olan Koenigsegg, yeni yıla otomobil sektörünü merağa sürükleyen bir paylaşım ile girdi. Bugatti ile rekabetini farklı bir boyuta taşımak isteyen şirket, yeni modelinin ilk görselini paylaştı.

Koenigsegg, 2022 yılında yeni hiper otomobilini tanıtacak

Paylaşılan fotoğrafta şirketin ürettiği diğer modellerden farklı olarak girintili arka far tasarımı dikkat çekiyor. 2006 yılında üretilen CCX’i andıran arka far tasarımı, birçok kişi tarafından beğenildi. Koenigsegg CCX, Ford ünitesi yerine kendi geliştirdiği 795 beygir V8 motorun kullanıldığı ilk otomobil olma özelliğine sahip.

Yeni modelin tasarım çizgilerinde 2004 yılında piyasaya sürülen CCR esintileri de mevcut. 2004 yılında tanıtıldığında dünyanın en hızlı yol otomobili olan CCR, şirketin dönüm noktalarından biri olarak nitelendiriliyor.

Arkada ince bir difüzör bulunan yeni model, arka tampon tasarımıyla Agera modelini andırıyor. 2017 yılında 457 km/s hıza ulaşarak Bugatti Chiron’un en hızlı otomobil ünvanını elinden alan Koenigsegg Agera RS, oldukça iddialı bir otomobil.

2022, 2002 yılında şirketin ilk üretim otomobili olan CC8S’in 20. yıl dönümü. Bu yüzden tasarım detaylarında yeni modelde CC8S modeline atıfta bulunulacağı tahmin ediliyor.

2022 hedeflerini açıklayan Koenigsegg, bu yılda hedefinin “akıllı mühendislik hamleleri ve optimum tasarım yoluyla daha üstün performans” olduğunun altını çizdi. Henüz yeni modelin hiçbir detayı bilinmese de V8 motor ile tanıtılacağı tahmin ediliyor.

İlgili Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu