ARABAMANŞET

Hyundai Üniversitelilerle Birlikte Üç Yeni Konsept Tasarladı

Hyundai Turin Istituto Europeo di Design ile ortak bir tasarım projesi gerçekleştirdi. Avrupa Tasarım Merkezi ile üniversite öğrencisi genç tasarımcılar, birlikte üç yeni konsept tasarladılar.

Hyundai Avrupa Baş Tasarımcısı Thomas Bürkle önderliğinde çalışmalarını sürdüren öğrenciler, bu önemli projede hazırladıkları üstün çizimlerle Hyundai’nin “İnsanlık için İlerleme” marka vizyonuna da katkıda bulundular. Sadece hazırladıkları tasarımlarla ilgili değil, aynı zamanda Hyundai’nin Akıllı Mobilite Çözümleri Sağlayıcısı olma vizyonuna da yardım eden öğrenciler, çevresel, sosyal ve ekonomik bir bakış açısıyla sürdürülebilirliğe de destek oldular.

11 ülkeden toplam 43 öğrencinin katıldığı projede bir otomobilin tasarım süreçleri, marka ve pazar analizleri, stil araştırmaları ve eskizlerden başlayarak 3D modellemeye kadar bir çok aşamanın üzerinde duruldu. A’dan Z’ye tüm süreçleri en ince ayrıntısına kadar ele alan öğrenciler, bu çerçevede HYDRONE_01, ASKJA ve AVA adında üç farklı konsept hazırladı.

HYDRONE_01

1:4 ölçekli prototiplerden ilki olan HYDRONE_01, meta veri deposundan ve bir yarış oyunundan ilham alan bir dünyadan geliyor. Gerçekçi video sürüş meraklılarına adanmış, sportif bir hatchback olan bu konsept, belirgin kenarlara sahip şekilleri ve yüzeyleriyle klasik video oyunlarından gerçek hayata gelmiş gibi duruyor.

ASKJA

Adam Marian Cal, Giorgio Bonetti, Riccardo Seveso ve Arthur Brecht Poppe tarafından tasarlanan ASKJA ise yeni bir sportiflik konsepti olarak dikkat çekiyor. Pist yarışları dünyasından daha çok, şehirden uzak ve yeni arazilerle çevrili doğayı keşfetmek için hazırlanmış bir crossover. Sıfır emisyonlu bir motora ve uzun mesafeli sürüşler için geliştirilmiş bir sürüş özelliğine sahip.

AVA

AVA, Pietro Artigiani, Federico Boasso, Luca Orsillo ve Nicolò Arici’nin konsept otomobilinin adı. Spor otomobil tutkunlarının estetik beklentilerini karşılayan bu kompakt coupé ise daha çok aerodinamik özellikleriyle karşımıza çıkıyor. Başta ön farlar olmak üzere güçlü bir ön bölüme sahip olan konsept, asimetrik bir görünüm sunuyor.

IED ve Hyundai tarafından gerçekleştirilen bu özel tasarım ortaklığında ülkemizden de bir öğrenci katılım gösterdi. Projede en başarılı şekilde yer alan Can Ünsal, hazırlanan konsept otomobillere çizgileri ve hayal gücüyle de şekil vermiş oldu.

İlgili Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu