İNCELEMEMOTOSİKLET

Hummingbird Flax: Dünyanın İlk Keten E-Bisikleti

Son derece hafif ve karbon fiber ile aynı güce sahip sürdürülebilir, bitki bazlı bir malzeme kullanan Hummingbird Flax, dünyanın en hafif elektrikli katlanır bisikleti ve dünyanın ilk keten bisikleti olduğunu iddia ediyor.

Bisiklet, rekabetçi motor sporları alanında Subaru ve Aston Martin ile yaptığı çalışmalarla tanınan ‘Prodrive’ mühendislik firması tarafından yaratıldı.Bu, minimalist bir çerçeve, uzun bir koltuk ve konfor ve rahatlık için bir çift uzatılmış gidon ile katlanabilir, basamaklı bir e-bisiklettir. 

Bitki liflerinden yapılan Hummingbird Keten sayesinde inanılmaz derecede hafiftir, tam donanımlıyken yalnızca 10 kg veya elektrikli bileşenleri olmadan 6,9 kg ağırlığındadır. Bitki bazlı hafif çerçevesine rağmen Prodrive, Hummingbird Flax’ın inanılmaz derecede dayanıklı olduğunu ve karbon fiber çerçevelere bile rakip olduğunu belirtiyor.

Dahili parçalara gelince, e-bisiklet, 158 Wh pil ile beslenen 250 watt’lık bir arka göbek motoruyla çalıştırılıyor ve bu da 31 mil menzil ve 20 mil maksimum hız sağlıyor. E-bisiklet, Prodrive’dan 4.995 £ veya yaklaşık 6.000 USD karşılığında edinilebilir.

İlgili Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu