FORMULA 1MANŞET

Ho-Pin Tung Mercedes Hakkında Açıklamalarda Bulundu

Eski yarış pilotu Ho-Pin Tung’e göre Mercedes W13’ün gayet güzel bir araç olduğunu yalnız dalgalanmalar yüzünde verim performansın istenilen düzeyde olmadığını belirtti. Dalgalanma sorunu çözüldüğü zaman Mercedes W13’ten daha iyi verim alınabileceğini belirtti.

Tung; “Mercedes’in kesinlikle ilerleme kaydettiğini düşünüyorum” dedi. Temel olarak araç o kadar da kötü değil, bunu sezonun başından beri söylüyorum.”

“En büyük sorunları dalgalanmaydı, bunu çözdükleri andan itibaren hemen rekabetçi oldular. Bu sorun pilot için olduğu kadar mühendisler için de çok rahatsız edici.” dedi.

Sorunu tanımlamanın zorluğuna da dikkat çeken Tung, “Verilere bakarsanız, virajlarda hareket eden bir arabanız var, hava akışları değişiyor. Tüm bunları rüzgar tünelinde simüle etmeye çalışıyorlar.

“Bir virajı döndüğünüzü hayal etmeniz, belirli bir virajda tam olarak hangi sürüş yüksekliğine ulaştığını biliyor olmanız gerekiyor -çünkü takım bunun o viraj için en iyi dengeyi sağlayacağını biliyorlar.”

“Dalgalanmayla boğuşurken sadece aracı pistte tutmaya çalışıyorsunuz ve ayrıntılara girmiyorsunuz. Dolayısıyla sorun çözüldükten sonra büyük bir adım atmış olmaları çok mantıklı geliyor.” dedi.

İlgili Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu