ARABAMANŞET

Hennessey Venom F5 Roadster: 1817 Beygir Gücünde!

The Quail’de görücüye çıkıcak olan Hennessey Venom F5 Roadster 3 milyon dolar değerinde bu araba 6.6 litrelik V8 motordan 1817 beygir güç elde edebiliyor.

Teksaslı üreticinin dünyanın en hızlı ve en güçlü üstü açık yol otomobili olacağını söylediği mevcut F5’in kafası kesilmiş bir versiyonu. Sadece 30 adet inşa edilecek ve her biri 3 milyon dolara satılacak. Pebble Beach hiper otomobil tanıtımlarının standartlarına göre, fiyat aslında o kadar da aşırı değil.

Otomobille ilgili detaylar ortadan motorlu, 1.817 beygir güce sahip ve 1.617 Nm torka sahip. Ortadan motor demişken, F5 Venom’un kalbinde yer alan motorun, 6.6 litre hacminde bir V8 olduğunun altını çizelim. Şanzıman olarak 7 ileri çift kavrama bir sistem tercih edilmiş.

Hennessey’e göre Venom F5 Roadster modeli saatte 483 kilometre hıza ulaşabiliyor! Bu, markanın Venom GT Spyder modelinin rekorunu kırması demek.

Henneesey Venom F5 Roadster modeli sadece 1.406 kilogram. Hatta üreticisinin söylediğine göre bu ağırlığın bile altında bir ağırlığa sahip.

Hennessey Venom F5 Roadster modelinden sadece 30 adet üretilecek ve her birinin fiyatı 3 milyon dolardan başlıyor. Modellerin üretimi ise 2022 yılında başlayacak.

İlgili Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu