FORMULA 1MANŞET

Ferrari’den Motor Gücüne Yenilik!

Red Bull takım patronu Christian Horner yaptığı açıklamada Ferrari’nin motor gücünü aşmış olduğunu söyledi.

Red Bull takımı yarışçıları Fransa’da başarılı olabileceklerini düşürken istedikleri başarıyı yakalamayadılar. Red Bull takım pilotu Christian Horner: ” Gördüğümüz üzere Ferrari bu hafta sonu yine çok rekabetçi durumda, aslında yılın başından beri hızlı bir araçları var. Fakat bugün tek turda motorun gücünü biraz daha fazla açmış gibi görünüyorlar.”

“Yumuşak ve orta hamurda -sadece beş tur attığımız- uzun sürüşler de dahil olmak üzere gayet rekabetçiydik. Kendi adımıza pek çok yararlı veri topladık.”

“Birinci ve ikinci sektörlerde iyiyiz. Üçüncü sektörde ise yapılması gereken bazı işler var. Bu akşam bakacağımız şey bu olacak. Orada biraz zaman kaybediyoruz. Ferrari biraz daha fazla yere basma gücüyle sürüş yapıyor, bu yüzden bu uzun virajda tur zamanı kazanıyorlar.”

“Yine de Ferrari ile yakın olduğumuzu düşünüyorum. Bütün yıl çok heyecan verici geçti. Bu hafta sonu aynı şeyin olmaması için hiçbir sebep yok. Gridin ön sıralarında olacağız.”

Perez’in geride kalmasıyla alakalı soruya Horner, “Verstappen’le kıyaslandığında farklı bir program üzerinde çalışıyordu. Bu gecenin ardından daha yakın olacak.”

“Şimdi her iki araçla topladığımız verileri birleştireceğiz ve tüm bunları analiz edeceğiz.”

“Sürücülerimiz son sektörde aracın ön tarafının davranışlarından memnun değildi. Lastikler orada çok zorlanıyor. Bunun üzerinde doğru şekilde çalışmamız gerekiyor.” dedi.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Yapım Aşamasında

Tüm sistemimizi son teknoloji ile yeniliyoruz, çok yakın bir zamanda yeniden yayındayız!

Kısa Bir Mola...

This will close in 0 seconds