ARABAİNCELEMEMANŞET

Elektrikli Mobilite İçin Tasarlanan; BMW iX First Edition Sport

Yeni Bir vizyondan doğdu. Elektrikli mobilite için tasarlandı. Verimli BMW eDrive teknolojisi ve tamamen elektrikli dört çeker sistemi sayesinde olağanüstü bir menzile sahip olan Yeni BMW iX, hareket ettiği ilk andan itibaren etkileyici bir hızlanma vadediyor. 

Yeni BMW iX elektrikli SUV

425 km* menzili ile Yeni BMW iX xDrive40 hem şehir içi sürüş hem de uzun mesafeler için ideal. Oldukça verimli yapısı sayesinde araç 19.4-22.5 arası olağanüstü düşük bir enerji tüketimine ve segmentinde rakipsiz olan 0,25’lik sürtünme katsayısı ile mükemmel aerodinamik özelliklere sahip.

326 BEYGİR GÜCÜ İLE YENİ BMW iX*. 

Yeni BMW iX i20 elektrikli SUV, Yeni BMW iX xDrive50, Metalik Kırmızı/Aventurin, yolda seyir halinde performans

İki güçlü elektrik motoru ve BMW xDrive elektrikli dört çeker sistemi ile Yeni BMW iX olağanüstü bir elektrikli sürüş performansı sunuyor: 326 beygirlik güç Yeni BMW iX x Drive40’ı 6,1 saniyede 0’dan 100 km/sa hıza çıkarıyor. Hemen devreye giren tork ve kesintisiz hızlanma, Yeni BMW iX’in gaz pedalının her hareketine hassas ve kendiliğinden tepki vermesine ve kendinden emin bir sürüş deneyimi sağlamasına olanak tanıyor.

100 KM MENZİL İÇİN ŞARJ SÜRESİ. 

Yeni BMW iX’inizi evde, yolda veya işte şarj etmek çok kolay. Ayrıca, etkileyici şarj performansı sayesinde yüksek güçlü ev dışı şarj istasyonlarında 10 dakikada 100 km menzile veya 40 dakikadan kısa sürede tam menzile ulaşabilirsiniz.

Yeni BMW iX i20 elektrikli SUV, Yeni BMW iX xDrive40, Metalik Gri/Sophisto, BMW Wallbox’ta şarj
Yeni BMW iX i20 elektrikli SUV, Yeni BMW iX xDrive40, Metalik Gri/Sophisto, ev dışı yüksek güçlü şarj istasyonunda şarj

10 DAKİKADAN KISA SÜREDE 100 KM MENZİL. 

Yeni BMW iX i20 elektrikli SUV, Yeni BMW iX xDrive50, Metalik Kırmızı/Aventurin, BMW Wallbox ile şarj

150 kW’a kadar şarj kapasitesi sayesinde Yeni BMW iX’inizi ev dışı hızlı şarj istasyonlarında %10’dan %80 doluluk seviyesine 31 dakikadan kısa sürede şarj edebilirsiniz. Evde ise pratik BMW Wallbox’ınızı kullanarak Yeni BMW iX xDrive40’nızı 11 kW’a kadar şarj edebilir ve %100 batarya şarjına 8 saatten kısa sürede ulaşabilirsiniz.

YENİ BMW iX’İN SÜRÜŞ ASİSTANI. 

Yeni BMW iX i20 elektrikli SUV, Yeni BMW iX xDrive50, Metalik Kırmızı/Aventurin, şehir içinde sürüş

Yeni BMW iX’te, standart olarak sunulan son derece geniş bir sürüş asistan sistemleri yelpazesi bulunuyor. Profesyonel Sürüş Asistanı, kritik sürüş koşullarında veya sıkışık trafikte en uygun konforu ve güvenliği sağlıyor. Sisteme dahil edilen özellikler arasında gelişmiş fonksiyonlara sahip Direksiyon ve Şerit Yönlendirme Asistanı, Acil Durum Direksiyon Asistanı ve aktif yandan çarpışma koruması özellikli Şeritte Tutma Asistanı yer alıyor. Aracınızın çevresindeki nesneleri 3 boyutlu olarak görebilmeniz için çok sayıda kamera kullanan Park Asistanı Plus, araçla manevra yapmaya ve aracı park etmeye yardımcı oluyor.

BMW iX İLE YENİ BİR TASARIM ANLAYIŞI. 

Yeni BMW iX i20 elektrikli SUV, Yeni BMW iX xDrive50, Metalik Kırmızı/Aventurin, dış tasarımın yandan görünümü

Geniş alanlı yüzeyleri ve karakteristik çizgileri Yeni BMW iX’e bütünüyle benzersiz bir görünüm kazandırıyor. Tüm detaylar modern tasarım diliyle kusursuz bir uyum yakalayarak araca tek kalıptan çıkmış etkisi yaratan bir görünüm veriyor. Aerodinamik açıdan yüksek verimli dış tasarım, arkaya doğru incelen “Streamflow” cam yapılandırması gibi özelliklerle bir araya geldiğinde 0,25 gibi olağanüstü bir sürtünme katsayısı değerinin elde edilmesini sağlıyor. Bir BMW SAV modelinde ilk kez kullanılan gömme kapı kolları ve çerçevesiz kapılar, aracın öncü ruhunu ilk bakışta gözler önüne seriyor..

BMW iX SHY TECH KONSEPTİ. 

Yeni BMW iX i20 elektrikli SUV, Yeni BMW iX xDrive50 Metalik Kırmızı/Aventurin, önden görünüm, BMW Böbrek Izgarası, Shy Tech

Yolcuları odak noktası haline getiren Shy Tech konsepti, Yeni BMW iX’te yer alan modern teknolojilerin ihtiyaç duyulana veya talep edilene kadar geri planda kalmasını sağlıyor. Gözle görülmeyen bu zeka, akıllı bir yüzey işlevi gören ve kamera teknolojisini, radar işlevlerini, son teknoloji sensör teknolojisini ve ısıtma öğelerini barındıran Böbrek Izgarası gibi birçok dış ve iç tasarım detayında deneyimlenebiliyor. Diğer örnekler arasında gizlenmiş hoparlörleriyle ses sistemi ve minimal stildeki iç tasarım düğmeleri yer alıyor. 

DÖRT TEKER ÜZERİNDE BENZERSİZ BİR YAŞAM ALANI. 

Yeni BMW iX i20 elektrikli SUV, iç tasarım Castanea Suite deri

Yeni BMW iX’in iç tasarımı, modern iç tasarımdan ilham alan mimarisiyle rahatlamak için benzersiz bir alan sunuyor. İç tasarımda yer alan BMW Kavisli Ekran ve ince koltuklar gibi özellikler, yüksek kalitede renk ve malzeme seçimiyle lüks mobilyaları anımsatan bir etki yaratıyor. Orta tünelin kaldırılmasıyla bağımsız, yüzer merkez konsol ve şimdiye kadar bir BMW’de sunulmuş en büyük panoramik cam tavan hiç ayrılmak istemeyeceğiniz etkileyici bir alan hissi yaratıyor.

İlgili Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu