ARABA

Eğlence odaklı Citroën My Ami Buggy Concept tanıtıldı! İşte özellikleri

Citroën’in eğlence odaklı elektrikli otomobili Ami, yeni konsept versiyonuyla karşımıza çıktı. Kapıları olmayan gövmesi ve çok sayıda özel aksusarıyla dikkat çeken araç, hem işlevsel hem de çevre dostu yapısıyla kullanıcılara mobiliteyi teşvik ediyor.

My Ami Buggy Tasarımcısı Samuel Pericles, yeni konsept aracı hakkında şunları söyledi:

“My Ami Buggy, otomobil olmayan Ami projesine uygun bir konsept. Gündelik hayatı kolaylaştıran havalı bir ürün olmasını sağladık. Eğlence ile işlevselliği, ergonomi ve estetik unsurları çok iyi şekilde harmanladık. Örneğin akıllı telefon tutucu için birçok ölümsüz tasarıma hayat veren tasarımcılardan ilham aldık. My Ami Buggy Concept’in, ikonik ve çağdaş endüstriyel nesnelerin ruhuna uygun olarak işlevsel ve basit olması gerekiyordu, bunu da başardık.”

Çok sayıda kişiselleştirme seçeneği bir arada

Siyah, haki ve sarı renk seçenekleriyle karşımıza çıkan My Ami Buggy Concept, kişiselleştirmeyi bir adım daha öteye taşımak için çok sayıda detaydan faydalanıyor. Markanın ikonik çift şerit tasarımı; jant kapakları, ön paneller, yan koruma panelleri, tamponlar, yan aynaların arkası ve depolama alanları olmak üzere iç ve dış tasarımında farklı noktalarda göze çarpıyor.

Aracın sürücü tarafında Pilot, yolcu tarafında ise Copilot ibaresi yer alıyor. Motor sporlarından ilham alınarak sürücü koltuğunda 01, yolcu koltuğundaysa 02 numaraları bizleri karşılıyor. Spoylerin altında havacılığa gönderme yapan bir sarı ok çıkartması bulunuyor. Benzer süslemeler, tekerlek kemerlerinde de tercih ediliyor. Sürücü kısmındaki yan aynanın üzerinde ‘+’ simgesi dikkat çekiyor. Bu ayrıntı, elektromotor ile bataryaya ve elektrikli araçlar için ayrılan park yerlerine gönderme yapıyor.

Citroën My Ami Buggy Concept özellikleri

Aracın iç mekanı, üç bölüme ayrıldı. Bunlar; koltuklar, eşya saklama alanı ve bagaj alanı olarak biliniyor. My Ami Buggy Concept, koltuk minderlerinde 70 mm’lik dolgu köpüğüyle Advenced Comfort koltuk minderlerine eve sahipliği yapıyor. Minderler koltuktan pratik bir şekilde sökülebildiği gibi, rahatça değiştirilip yıkanabiliyor. Şamandıra tasarımından ilham alan minderler, plaj aksesuarlarına selam veren iki deniz kabuğunun üst üste bindirilmesinden oluşuyor. Depolama alanları ise pratik ve taşınabilir olduğu gibi, her birinde kendine ait işlevsellikler barındırıyor.

Ön konsolundaki saklama kutularını yeniden tasarlayan My Ami Buggy Concept, kutuların üstündeki mat altın metal depolama rafıyla nesnelerin hareket etmesinin önüne geçiyor. Araçta iç mekanla uyumlu özel bir bagaj yer alıyor. Bel çantası, direksiyon simidinin ortasında bulunan mıknatısa sabitleniyor. Ayrıca halkasıyla kemere de rahatça takılabiliyor. Ön konsolun altında, kapaklı bir denizci çantası bulunuyor. Kapılara koltuk yüksekliğinde saklama alanı entegre ediliyor.

İşlevsel aksesuarları bünyesinde taşıyan My Ami Buggy Concept, bardak ya da şişe tutucuyu ön konsolda veya My Ami çanta tutucusunun olduğu yerde saklıyor. Akıllı telefon kelepçesi, telefonu sabitlemek için bir sıkma çarkı bulunan silindir şeklinde bir tutucu olarak kullanıma sunuluyor. Portatif hoparlörü direksiyon simidinin arkasındaki yuvarlak yuvaya sabitlemek için yeni bir konik destek tasarlandı. 3D baskı ile bu aksesuarların her biri sıfırdan tasarlandı ve aynı yöntemle talep üzerine yeniden üretilebiliyorlar.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Yapım Aşamasında

Tüm sistemimizi son teknoloji ile yeniliyoruz, çok yakın bir zamanda yeniden yayındayız!

Kısa Bir Mola...

This will close in 0 seconds