ARABAMANŞET

Dünya’da Tek: Üstü Açılır Porsche Cayenne

İlk nesli henüz ilk adımlarını atarken, Porsche Cayenne için, bir biriminin yapıldığı bu üstü açılır araba da dahil olmak üzere ek varyantlar tasarladı.

Porsche’nin açıklamalarına göre aslında Cayenne modelinin 2000’deki lansmanından kısa bir süre sonra sevilen ve büyük başarı toplayan SUV’nin farklı gövde stillerinde varyantlarını üretmek istedi. Söz konusu olan versiyonlar Coupe, üç sıra koltuklu geniş bir versiyon ve üstü açılabilir olan versiyon.

Porsche Cayenne Cabriolet üzerinden ilerlemeyi tercih etti ve şirket bir prototip ile ortaya çıkarttı. Porsche yetkilileri arka tasarımdan pek hoşnut olmadılar. Bu yüzden tasarımcılar hem arka hem ön tarafta araçta bir sürü stilistik detay kullanarak ortaya bir şeyler çıkarmak istediler. Çıtasız camlar ve kapılar standart Cayenne’den farklıydı. Kapıların eski versiyona göre 20 santimetre daha uzun olduğunu söyleyelim. Cayenne Cabriolet’te basitçe çıkarılabilen bir yumuşak tavan tercih edilmiş. Bununla birlikte Porsche, bu tavanı elektronik bir şekilde açıp kapamaya yarayacak bir mekanizma üzerinde çalışıyordu. Otomobil üreticisi çözümü 991 neslinden beri Porsche 911 Targa’da kullandıklarına benzer bir mekanizma da buldu.

İlgili Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu