ARABAMANŞET

Citroen e-C4 Ekim Ayında Türkiye’de Satışa Sunulacak!

Ünlü otomobil markalarından biri olan Citroen C4 modelini tamamen elektrikli hale getirmişti. Citroen e-C4 elektrikli modelini ekim ayında Türkiye’de satışa sunacağını duyurdu.

Otomobil dünyasında elektrikli modeller gün geçtikçe kullanıcılar tarafından beğenildiği için üretimi artmaya başladı. Elektrikli otomobil dünyasına katılan Citroen C4 modelini tamamen elektrikli hale getirerek kullanıcılarına sundu. Ekki ayında Türkiye’de satımı başlayacak Citroen’in özelliklerine bakıldığında ise 50 kWsa bataryayı 100 kW DC hızlı şarj desteği gücüyle birleştirerek rakiplerinin çoğundan daha iyi şarj süreleri sunmayı başarıyor.

Büyük çaplı tekerlekler (690 mm) ve 156 mm yerden yükseklik ile birlikte kısa ön ve arka çıkıntılar aracı rakiplerinden ayırıyor ve araca iddialı ve her an “harekete geçmeye hazır” bir duruş kazandırıyor. Citroën’in yeni estetik kodlarını içeren ön bölüm; V şeklinde ışık imzası, iki kademeli farlar ve aracın tüm genişliği boyunca uzanan krom marka logosu, Gündüz farları, farlar ve sis farlarında kullanılan Citroën Tam LED Vision teknolojisiyle öne çıkaran benzersiz bir görsel şölen sunuyor.

Citroën Advanced Comfort® programı Citroen C4’te ön plana çıkıyor. Süspansiyondaki Progressive Hydraulic Cushions® yoldaki tüm tümseklerde sarsıntısız bir sürüş sağlar. Tüm yolcular için entegre edilmiş geniş yaşam alanı, çıkarılabilir tablet desteği ve saklama alanı çözümleri sunuyor.

Arka koltuktakiler de dahil herkes için geniş diz mesafesi sağlar. Katlanabilir koltukları sayesinde büyük bir bagaja kolayca çevrilebilir.

Yeni Citroën C4, günlük hayatı kolaylaştırmak, sürüş koşullarını desteklemek ve daha güvenli hale getirmek için araç içi güvenliği, konforu ve huzuru arttırmak üzere 16 adet sürüş destek teknolojisi sunuyor.

Benzin ve Dizel olmak üzere 2 farklı motor seçeneği ile kullanıcılarının karşısına çıkıyor. Citroen C4 yeni nesil Euro 6d uyumlu benzinli motorlarla sunuluyor. 1.2 Puretech 100 hp 6 ileri manuel şanzıman ve 1.2 Puretech 130 hp 8 ileri tam otomatik şanzıman. Citroen C4 yeni nesil Euro 6d uyumlu dizel motor seçeneği ile 1.5 BlueHDİ 130 hp 8 ileri tam otomatik şanzıman ile kullanıcılarının karşısına çıkacak.

8 vitesli otomatik şanzıman, geri vites, boş veya ileri vitesin kolayca seçilebilmesi için 3 konum (R, N ve D) ve 2 düğmeye sahip olan yeni bir metal şanzıman kumandası ile birlikte sunuluyor:
Park modunu etkinleştirmek için P ,
Benzinli veya dizel motorlarda Manuel sürüş modunu etkinleştirmek için M ,
veya elektrikli versiyonda Fren modunu etkinleştirmek için B.

İlgili Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu