MOTOSİKLET

Cal Crutchlow Andrea Davizioso İçin Övgülerde Bulundu

MotoGP’ye dönmek için tatilini yarıda kesip gelen Cal Crutchlow, emekliye ayrılan Andrea Davizioso için övgülerde bulundu.

MotoGP yarış turnuvalarında üç kez galibiyet elde eden Yamaha test sürücüsü Cal Crutchlow sezon bitmeden emekliye ayrılan Andrea Dovizios’nun yerine RNF motorsikletinde yer alacağını duyurdu. Yaptığı açıklamada “kimse Dovizioso’nun yerine alamaz” dedi.

Cal Crutchlow; “İnsanlar bana ‘Dovi’nin yerini alacaksın’ diyorlar. Dovi’nin yerini alamazsınız, o harika bir sürücü. Bunu duymak tuhaf hissettiriyor, nitekim Dovi’nin yerini almıyorum.”

“[Dovi ve ben] bir robottan ibaret olmayan gerçek sürücülerin son örneklerindendik. Diğer sürücüleri zan altında bırakacak bir şey söylemek istemiyorum, ancak şu anki durum benim için üzücü.”

“Dovi gibi bir sürücüyle rekabet etmek harikaydı. O harika birisi, nitekim her zaman olduğu gibi davrandı ve ne olursa olsun yaklaşımını asla değiştirmedi -bu nasıl bir insan olduğunu açıklıyor.”

“Kendisini aradım ve bana ciddi miktarda para borçlu olduğunu söyledim -nitekim kızlarla olan tatilimi iptal etmek zorunda kalmıştım!”

Britanyalı sürücünün MotoGP’ye dönüşü epey yoğun olacak, nitekim sekiz haftada altı yarış ve Jerez’de gerçekleştireceği iki özel test bulunmakta.

Crutchlow, “Yoğun bir döneme giriş yapıyorum; önümüzdeki sekiz haftada altı yarış ve iki teste çıkmam gerekecek.”

“Yani, hafta sonları izinli olduğumda çalışıyorum ama durum bu. Dünyanın etrafında kim bilir kaç kez dolaşacağım, ancak bunu uzun zaman önce kabul ettim.”

“Koşulları ve taahhüt ettiklerinizi kabul ederseniz iyi bir ruh haline bürünebilirsiniz. Piste çıkacağım dün belli olan bir şey değil, bunu sindirmek için uzun zamanım oldu.” dedi.

“Günün sonunda, ne için yarışıyorum? Şampiyonluk veya yarış galibiyeti için piste çıkmayacağım kesin.”

“Ama gridde olduğunuzda yarışı kazanma şansınız var çünkü griddesiniz. Ne olursa olsun kalan yarışlar boyunca %100’ümü vereceğim. Peki bu %100 ne durumda -işte bunu bilmiyorum.” dedi.

İlgili Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu