MOTOSİKLET

BMW R18 Teknik Bilgiler

BMW R18 yolların etli butlu şaheseri geldi. 761 pound ipuçları ölçekleri ve 16.7 litrelik yakıt tankı ile birlikte geliyor. Süspansiyon, 4.7 inç 12cm’lik hareket mesafesine sahip teleskopik bir çatal ve 3.5 inç – 8,89 cm’lik hareket mesafesine sahip merkezi bir şok destekli çelik salınım koluna sahip. Dört pistonlu sabit kaliperli frenler, 300 mm fren diskleriyle ön ve arka kısımda yer alıyor. BMW Motorrad Integralda ABS standarttır.

BMW R18 Teknik Bilgiler

2021 BMW R 18 için ilk işimiz bir renk seçmek, İlk başta renkler biraz yanıltıcı görünebilir, çünkü seçebileceğiniz tek renk Black Storm Metallic. First Edition yani İlk Sürümü arıyorsanız, bu yalnızca 2. Adımda eklenen bir seçenektir.

First Edition paketi 2.150 dolar ve 2021 model yılı ile sınırlı olacak. Yokuşta kalkış kontrolü, ters destek ve uyarlanabilir far gibi kullanışlı özelliklerle birlikte gelen Premium Paketi de buna ekleyebilirsiniz. Son olarak, Seçimlik Paket 225 $ maliyeti ve hırsızlığa karşı bir alarm sistemi, kilitlenebilir yakıt doldurma kapağına sahip olacaksınız.

Ayrıca, fabrikadan bir yolcu koltuğu kitinden işlenmiş aynalara, speedo gövdeye ve benzin doldurma kapağına kadar sayısız aksesuar da ekleyebilirsiniz. Bagaj, tekerlekler ve egzoz seçenekleri de R 18’inizi kendiniz yapmanıza yardımcı olacaktır.

BMW R18‘in motoru büyük görünüyor çünkü gerçekten büyük! 1802cc nasıl geliyor size yeterli mi? BMW’ye göre, güç çıkışı motorun boyutuna göre mükemmel. BMW’nin 97 yıllık geçmişinde yaptığı boksör motorların en büyüğü, 4.750 rpm’de 91 hp ve 3.000 rpm’de 116 lb-ft tork üretiyor. Tork zirvesi etkileyici olsa da, 2.000-4.000 rpm’den 110 lb-ft’den fazla motorun ürettiği tork dalgasının ısısını fanı dizginleyebilmelidir.

Modern 4 valfli kafalar, krank milinden zincirle tahrik edilen çift eksantrik mili tarafından etkinleştirilen itme çubukları tarafından çalıştırılır. Kamlar motorun her iki tarafındaki krank milinin üzerine yerleştirildiğinden, itme çubukları daha kısadır, bu da hareket eden kütleyi azaltır, sapmayı azaltır ve itme çubuklarında ısınma olduklarında doğrusal genişlemesini en aza indirir. Sonuç, valf zamanlamasının gelişmiş kontrolüdür.

BMW “kendini güçlendiren anti-atlamalı debriyaj” olarak tanımlasa da tanımı oldukça açık. Büyük Twin – Boksör motor – muazzam sıkıştırma frenleme kuvveti sağlar ve kolay geçişli debriyaj, vites küçültme sırasında arka tekerlek atlamalarını ve sapmalarını ortadan kaldırır.

BMW, daha geleneksel analog parçalar için fantezi elektronik kontrollü süspansiyon bileşenlerinden kaçınmış. 49mm standart çatal, çatalın sönümlenmesi gibi siyah boyalı kapakların görünüşünü bu kısmın altına gizlemiş. Arka hardtail görünümlü süspansiyon, çerçevenin içine gizlenmiş bağlantı kontrollü tek bir şoka sahiptir. Ön ve arka hareket sırasıyla 4,7 inç – 11,9cm ve 3,5 inçtir – 8,89cm’dir.


R18’in tekerlekleri merkezi olarak monte edilmiş jant teli ile birlikte gelir, yani lastikler şambrelli olacak gibi görünüyor. 19 inç. ön tekerlek, 120/70 R 19 veya 120/70 B 19, arka 180/65 B 16, 5,0 x 16 inç büyüklüğe sahip jant.


Performans odaklı bir üretici olan BMW, önden dört pistonlu sabit kaliperler ile sıkıştırılmış doğal olarak çift 300mm disk yerleştirmiş. Aynı 300 mm disk ve dört pistonlu çeşitten oluşan tek diskli / kaliper kombinasyonu var. ABS, tetiklendiğinde yük dağılımını dengelemek için ön ve arka frene eşit kuvvetler uyarlar.

Bir geleneğe değişmemiş, far klasik yuvarlak bir gövde şeklindedir. Ancak, uygulama tamamen modern. Farın kendisi, “optimize edilmiş kısa ve uzun huzmeli far” özelliğine sahip bir LED ünitesine var. Dönüş ışığı – sinyaller isteğe bağlı olarak değişir ve motosikletin eğim açısı ile tetiklenen kendi ait reflektörlü ayrı LED’lerle çalışıyor.

İlgili Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu