ARABAMANŞET

Bentley Mulliner Batur Tanıtıldı

Monterey Otomobil Haftası kapsamında Bentley Mulliner Batur coupe, otomobil severlerle buluştu.

Monterey Otomobil Haftası kapsamında tanıtılan Bentley Mulliner Batur coupe, ön tarafta bizlere büyük değişikler sunuyor. İlk etapta bölünmüş yuvarlak far grubunu artık kaybolduğunu ve ince LED far grubunun araçta yer aldığını görüyoruz. Tasarımı değişen ön ızgara da aracın sportifliğini oldukça fazla artırıyor. 22 inç boyutundaki jantlar da coupe aracın şık gözükmesine katkıda bulunuyor.

Audi E-Tron’un tasarımcılarından Andreas Mindt’in başkalığındaki tasarım ekibiyle tasarlanan Batur, bazı detaylarıyla E-Tron’a benziyor.

Araçta Bentley’in diğer modellerinden de gördüğümüz çift turboşarjlı 6.0 litrelik W12 motor bulunuyor. Bu ünite, toplamda 720 beygir güç ve 1.000 Nm tork üretebiliyor. Şirketin bugüne kadarki en performanslı modeli olan araçta elektrikli aktif savrulma önleyici, elektronik limitli kaydırmalı diferansiyel ve 4WS sistemi bulunuyor.

Aracın iç mekanında ise çok büyük bir değişiklik bulunmuyor. Genel olarak Bentley hatlarını yansıtan iç mekanda çeşitli deriler ve özel malzemeler sunuluyor. Ayrıca 18 ayar altın kaplamalı 3D baskılı bileşenler de araçta bulunuyor. Bentley Mulliner Batur, toplamda 18 adet üretilecek ve ortalama 2 milyon dolara satılacak. Teslimatlar 2023’ün başlarında başlayacak.

İlgili Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu