ARABAMANŞET

Bentley Mulliner Batur: Altın Araba

Mulliner tarafından inşa edilen tamamen el yapımı olacak yeni modeli ‘Mulliner Batur’ bu hafta sonu Monterey Otomobil Haftası’nda dünya çapında ilk kez sahneye çıkacak. Üretimi 6 ay sürecek olan aracın kişileştirilebilir olacağına hatta isteğe göre 3D baskılı 18 ayar altın kaplama bile yapılabileceklerine dikkat çekti.

Batur, 12 Barchetta tasarımlı Bentley’den oluşan olağanüstü Bacalar’ın halefinden çok daha fazlasıdır. Tasarım Direktörü Andreas Mindt’ın yönetimi altında, geçmişten gelen klasik özellikler, tanım sağlamak için kontrast kullanımına dayanan yeni, daha temiz formlara yeniden yorumlanarak Bentley için tamamen yeni bir tasarım dili sergiliyor. Bu yeni Bentley tasarım DNA’sı, ilki 2025’te piyasaya sürülecek olan Bentley Bataryalı Elektrikli Araçların (BEV’ler) gelecekteki yelpazesini şekillendirecek.

Batur, her zamankinden daha fazla güç ve tork üreten bir yineleme ile Bentley’in ikonik W12 motorunu kutluyor. Bentley Beyond100 ile dünyanın en sürdürülebilir lüks mobilite şirketi olma yolculuğunda, W12 alacakaranlık yıllarına giriyor – ancak Batur’a nihai Bentley grand tourer’ı olma gücü vermeden önce değil.

W12’nin gücü, Bentley’in şimdiye kadarki en gelişmiş şasi sistemi ile eşleşecek ve çarpıcı düz çizgi performansına olağanüstü bir dinamizm getirecek.

Bentley Mulliner Batur, 21 Ağustos Pazar günü BST 04:00’de (20:00 Cumartesi 20:00 PST) dünyaya tanıtılacak.

İlgili Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu