ARABAMANŞET

Aston Martin DBR22’yi Tanıttı

Aston Martin, Pebble Beach Concours d’Elegance haftasında 19 Ağustos’taki resmi çıkışından önce DBR1’den ilham alan DBR22 adlı yeni bir çift turboşarjlı V-12 speedster’ı tanıttı.

Aston Martin’in ısmarlama Q bölümünün 10. yıldönümünü kutlamak için yaratılan DBR22’nin tasarımı, Roy Salvadori ve Carroll Shelby tarafından yönetilen Le Mans ödüllü DBR1’den, etkinlikte tam bir zafer kazanan tek Aston Martin’den ipuçları alıyor. 

DBR22, son birkaç yılda diğer birkaç Aston’da bulunan aynı çift turboşarjlı 5.2 litrelik V-12’ye sahiptir ve yaklaşık 10 midilli gücü azaltılarak 705 beygir gücü ve 555 pound-feet tork üretir. Saygın bir şekilde 60 mil hıza çıkıyor, ancak 3.4 saniyede o kadar da kabarmıyor. Neyse ki, stop lambasından bir Tesla Model S Plaid tarafından boşlukta kalsanız bile, açık kokpitten çığlık atan bir V-12’nin melodisine gülümseyebilirsiniz.

Aston’ın DBR1 ve DB3S’den ilham aldığını söylediği bir tasarım olan ızgaranın olağan metal örgüsü için karbon fiber oturuyor. Gövde, akıcı gövdeyi kesintiye uğratmak için çok fazla olmayan karbon panellere sahiptir.

İlgili Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu