ARABAMANŞET

Aston Martin CEO’sundan istifa! Bakın yerine kim geçti

İngiliz otomobil firması Aston Martin CEO ‘su Tobias Moers istifa etti! Boş kalan yeni koltuğa deneyimli bir isim geçti

İngiliz otomobil üreticisi Aston Martin CEO ‘su Tobias Moers görevinden istifa etti. Ünlü otomobil firması, şirketin mali durumunu güçlendirmeyi ve ürün grubunu heyecanlandırmak istediğini belirtti. Aston Martin’in CEO koltuğuna ise alanında oldukça deneyimli ve yönetim kurulundan olan bir isim geçti. Haberin detaylarına hep birlikte göz atalım.

Eski Ferrari başkanı, Aston Martin’in yeni CEO’su olacak!

Aston Martin ‘in boş kalan CEO koltuğuna, eski Ferrari başkanı Amedeo Felisa oturacak. İngiliz otomobil şirketi, Felisa’nın mali durumu güçlendirmek için odaklanacağını belirtti. Amedeo Felisa, sekiz yıllık bir çalışma süresinden sonra 2016 yılında emekliye ayrıldı. Endüstri gazisi olan Felisa, geçtiğimiz yıl Aston Martin’in yönetim kuruluna katıldı.

Otomobil devi, yaptığı açıklamada Felisa’nın yeni personel alacağını ve yetenekleri teşvik etmek için şirketin ekibiyle çalışmalar yapacağını belirtti. Aston Martin ek olarak yeni CEO için yüksek performansa sahip lüks spor otomobil sektöründeki en saygın isimlerden biri olduğunu söyledi.

Aston Martin, iki yıl içinde tamamen elektrikli otomobillerle beraber tüm modellerinin hibrit varyantlarına sahip olmayı planlıyor. Firma, 2022 yılının ilk çeyreğinde 30.4 milyon dolar kâr bildirdi. Bu veri, analistlerin yaptığı 16,3 milyon Sterlin tahminini geride bıraktı. Şirketin toplam araç sevkiyatı ise bu dönemde yüzde 14 düştü.

Aston Martin Yönetim Kurulu Başkanı Lawrence Stroll konuyla ilgili yaptığı açıklamada şu sözleri söyledi:

“2022 yılında iyi bir büyüme sağlamaya ve orta uzun vadeli beklentilere son derece güven duymaya hazırız.”

İlgili Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu