ARABAMANŞET

2024 Model Ford Mustang Tanıtıldı!

Ünlü otomobil devlerinden biri olan Ford 2024 model Mustang’ı tanıttı.

Otomobil dünyasının önemli isimlerinden biri olan Ford Mustang modelini yenileyerek tanıttı. En çok ilgi gören modelinin 2024 versiyonunu tanıtan Ford Mustang 2024’ü tanıtarak bir çok kişinin ilgisi çekti. 2024 model Mustang’a baktığımızda daima kaslı yapısıyla ilgi gören bir otomobildi. Bu durum, 2024 model Mustang’de de kendini göstermiş durumda. Ayrıca otomobil için gelenekselleşmiş olan far tasarımı, LED destekli farlarla korunmuş durumda. İri ızgara her zamanki gibi bizlere gülümserken, at şeklindeki logo da ihmal edilmemiş. Aracın arka kısmında ise dörtlü egzoz çıkışı ve yine önceki yıllarda da alışık olduğumuz stopların varlığına şahitlik ediyoruz.

Aracın iç kısmına baktığımız anda birleşik yapıdaki ekranlar görüyoruz. 12,4 inç boyutundaki gösterge ekranı, tamamen dijital olarak tercih edilmiş ve Unreal Engine destekliyor. Unreal Engine desteği, bu gösterge ekranının hem özelleştirilebildiği olduğunu hem de 3 boyutlu animasyonları desteklediği anlamına geliyor. 13,2 inç bilgi-eğlence ekranı ise SYNC 4 sistemiyle donatılmış. Araç sahipleri, bu ekranı kullanarak ambiyans aydınlatmayı bile ayarlayabilecekler.

Ford Mustang, daima güçlü motoruyla dikkat çeken bir araçtı. Bu durum, 2024 model Mustang için de geçerli. 5.0 litrelik Coyote V8 motordan güç alan Mustang, şirkete göre bugüne kadar tanıtılan tüm Mustang modellerinin en güçlüsü. Beygir gücü hakkında net bir açıklama yapmayan Ford yetkilileri, aracın en az 480 beygir gücünde olacağını söylemekle yetindiler. Bu güçlü motor, altı ileri vitesli manuel veya 10 ileri vitesli otomatik şanzıman ile satın alınabilecek.

2024 Ford Mustang, bazı etkileyici teknolojik özelliklerle de donatıldı. Örneğin bu araçta bulunan Remote Rev isimli bir özellik, Mustang’ın kumanda ile uzaktan çalıştırılmasına imkan tanıyor. Ford CoPilot360 isimli sürücü yardımcı paketini de sunan 2024 model Mustang, dur-kalk özellikli adaptif hız sabitleyici, şerit takip sistemi ile hız limiti tabela tanıma özelliklerine sahip. Ayrıca kablosuz Android Auto veya Apple CarPlay de bu araçta mevcut.

İlgili Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu