ARABA

2022’nin en iyi elektrikli otomobili açıklandı!

Belirli alanlarda yayınladığı raporlarla ön plana çıkan Consumer Reports, bir süre önce 2022 yılının en iyi otomobillerini duyurdu.

Otomotiv sektöründeki değişim tüm hızıyla sürüyor. Son dönemde Tesla gibi şirketlerin ön plana çıkması ve başarıya ulaşmasının ardından yıllardır bu alanda boy gösteren devler de akıma ayak uydurmaya başladı. Bu kapsamda sektör gün geçtikçe elektriklenirken, 2022’nin en iyi elektrikli otomobili de açıklandı.

2022’nin en iyi elektrikli otomobili: Ford Mustang Mach- E

Belirli alanlarda yayınladığı raporlarla ön plana çıkan Consumer Reports, bir süre önce 2022 yılının en iyi otomobillerini duyurdu. Bu kapsamda elektrikli otomobilleri yakından ilgilendiren bir değişiklik yaşandı. Zira son iki yıldır platform tarafından en iyi elektrikli otomobil ünvanına layık görülen Tesla Model 3, bu sene aynı başarıyı gösteremedi ve yerini Ford’un elektrikli SUV’u Mustang Mach- E modeline kaptırdı.

en iyi elektrikli otomobil

Consumer Reports tarafından yapılan değerlendirmeye göre Ford Mustang Mach- E; pratiklik, güvenlik, sürüş ve araç içi eğlence sistemi gibi konularda rakibinden önde. Otomobilin Tesla Model 3’e göre en büyük artılarından biri de Ford’un BlueCruise teknolojisi diyebiliriz.

Bilindiği üzere yeni nesil otomobillerde hareket halinde sürücünün işini biraz daha kolaylaştıran ve yorulmamasına imkan sağlayan bazı özellikler mevcut. Ford’un son dönemde kullanmaya başladığı BlueCruise teknolojisini de bunlara örnek gösterebiliriz.

en iyi elektrikli otomobil

Bu özellik, eller serbest modu olarak bilinen, sürücülerin bazı bölünmüş otoyollarda ellerini direksiyondan çekmesine ve dinlendirmesine imkan sağlayan bir sürücü izleme sistemi konumunda. Ancak söz konusu özelliğin rakiplerinden ayrıldığı nokta ise direksiyonda bulunan kızılötesi sensörlerle sürücünün gözünü yoldan ayırıp ayırmadığını aktif şekilde kontrol etmesi diyebiliriz. Öte yandan özelliğin şerit takip sistemi, kör nokta algılama, otomatik acil frenleme gibi birçok güvenlik özellikleri ile uyumlu çalıştığını belirtelim.

İlgili Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu