ARABA

2022 Infiniti QX50’in Donanım Seviyelerini İnceliyoruz

İçinde bulunduğumuz yılın ekim ayında Infiniti, önceki model yılı araçlarına yönelik ücretsiz bir yükseltme duyurmuştu. Mesela kablosuz Apple CarPlay desteği, 31 Mart 2022’ye kadar mevcut olacak. Şayet yepyeni bir QX50 satın almak isterseniz, bu özelliğe araç ile birlikte sahip olabileceksiniz. 

QX50’nin sadece tek bir motor seçeneğiyle sunulmaya devam edeceğini belirterek başlayalım. Toplamda 268 beygir gücü üreten turboşarjlı motorundan bahsediyoruz. Bu şık crossover, tümü standart olarak önden çekişli olarak gelen Pure, Luxe, Essential, Sensory, Autograph olmak üzere toplamda beş donanım seviyesinde sunulacak. Dört tekerlekten çekiş opsiyonu ise, isteğe bağlı olarak satın alınabilecek.

Tıpkı yukarıda belirtiğimiz üzere, Apple CarPlay, 2022 model yılı için tüm donanım seviyelerinde kendisine yer bulacak. Buna, Infiniti’nin ProPilot Assist güvenlik sistemleri ailesi de dahil. Ayrıca tüm donanım seviyelerinde, arka koltuklar için Type-C USB şarj portu, arka kapıdan etkinleştirilen “Akıllı Anahtar” girişi, arka kapı kollarında LED ışıkları ve otomatik kararan dikiz aynası mevcut olacak.

Geçen yıl karşımıza çıkan donanımına benzer şekilde, tüm 2022 QX50 araçları, sekiz yönlü elektrikli ayarlanabilir ön koltuklar, çift bölgeli klima kontrolü, deri direksiyon simidi ve Infiniti’nin çift ekranlı bilgi-eğlence sistemi ile görücüye çıkacak. 

2022 model yılı için QX50, 39.000 dolardan başlayan fiyatlarla satışa çıkacak. Serinin en üstünde yer alan Autograph donanım seviyesinin fiyatının en az 56.950 dolara olacağını belirtelim. Ayrıca kendisi üç bölgeli iklim kontrolü, gelişmiş ortam aydınlatması ve doğal açık gözenekli akçaağaç ahşap vurgularla bütünleşecek.

İlgili Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu