ARABAHABERLERİNCELEMEMANŞET

2022 Fiat Pulse Abarth Özellikleri Neler Olacak?

Güney Amerika’da satışa sunulacak olan modele baby suv olarak bakılıyor.

Fiat, Güney Amerika pazarına özel olarak geliştirdiği modeli 2022 Fiat Pulse’ nin yeni görsellerini paylaşmıştı.

Fiat Strada ile benzer bir tasarım diline sahip olan 2022 Fiat Pulse, Fiat 500X ile benzer bir yapı da sunuyor. MLA platformu üzerinde geliştirlen model, Fiat’ un bu platform üzerinde geliştirdiği ilk modellerinden biri.

Düşük fiyatlı bir suv olacağı için kabinde basit bir gösterge paneli kullanılmış. 7 inçlik bu ekrana, 10 inçlik dokunmatik ekran eşlik ediyor. Otomatik klima gibi özelllikler için direksiyon üzerinde fiziksel düğmeler bulunuyor.

Yeni 2022 Fiat Pulse’ nin kaputunun altında 1.3 benzinli, 1.0 benzinli ve 1.3 benzinli ile kombine edilen hafif hibrit ünite olacağı belirtiliyor. Otomatik ve manuel vites seçenekleri bulunuyor.

Eğer bu model Avrupa’ya gelirse, markanın en ucuz suv modeli olabilir.

Kardeşleri Argo ve Cronos’un aksine modelin klima kontrollerinde daha farklı bir tasarımı takip ettiğini görüyoruz. Direksiyon üzerinde bulunan kırmızı Sport tuşu da bu bölgeye sportif bir görünüm katmış. İlk olarak Brezilya’da satışa sunulacak Pulse, kendisine özel döşeme ve renk seçeneklerine sahip olacak.

Pulse, baz halinde 1.0 litrelik üç silindirli turbolu ünite ile satın alınabilecek. Bu motorun 120 bg güç ve 200 Nm tork üretebildiği açıklandı. Bir basamak üstte ise atmosferik 1.3 litrelik 110 bg güç ve 140 Nm tork üretebilen ünite bulunuyor. 1.0 litrelik motor seçeneği, standart olarak 6 ileri otomatik vitesle gelecek. İkinci basamağı tercih eden kullanıcılar ise 5 ileri vitesli manuel ya da CVT şanzıman opsiyonlarına sahip.

İlgili Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu